Niemcy: ponad 22 tys. nowych zakażeń koronawirusem i 389 zgonów

Niemcy: ponad 22 tys. nowych zakażeń koronawirusem i 389 zgonów
(fot. PAP/EPA/Juan Carlos Cardenas)
PAP / df

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zdiagnozowano 22 268 nowych infekcji koronawirusem, a zmarło 389 zakażonych osób - poinformował w czwartek Instytut im. Roberta Kocha w Berlinie (RKI).

Nowych infekcji jest o ponad 3,5 tys. więcej niż dzień wcześniej. Liczba aktywnych przypadków spadła o 2279 i wynosi obecnie 292 328. Do środy na oddziałach intensywnej terapii przebywały 3742 osoby.

W środę kanclerz Angela Merkel ogłosiła, że wraz z premierami wszystkich krajów związkowych zdecydowała się przedłużyć obowiązujące restrykcje - zakładające m.in. zamknięcie barów i restauracji - do co najmniej 20 grudnia. Ograniczono też dopuszczalną liczebność zgromadzeń do pięciu osób i do 10 w trakcie świąt Bożego Narodzenia.

Jak oceniła Merkel, Niemcom udało się "wypłaszczyć krzywą" zakażeń, ale jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, by mówić o łagodzeniu ograniczeń.

Według oceny RKI sytuacja epidemiczna w kraju się ustabilizowała, jednak tempo rozprzestrzeniania się wirusa wciąż jest wysokie we wszystkich krajach związkowych i w niemal wszystkich powiatach. Najwięcej przypadków w ciągu ostatnich siedmiu dni notuje się w Bawarii, Berlinie, Bremie, Hesji, Nadrenii Północnej-Westfalii i Saksonii.

Ogólny bilans epidemii w Niemczech to obecnie 983 588 wykrytych zakażeń i 15 160 zgonów w związku z Covid-19.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
27,93 zł
39,90 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Niemcy: ponad 22 tys. nowych zakażeń koronawirusem i 389 zgonów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.