Niemcy, Szwajcaria i Francja - narada o rodzinie

Niemcy, Szwajcaria i Francja - narada o rodzinie
(fot. shutterstock.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie RV / ptt

Episkopaty Niemiec, Szwajcarii i Francji potwierdziły, że wczoraj w Rzymie odbyła się narada przed Synodem Biskupów o rodzinie. Uczestniczyli w niej biskupi, w tym ojcowie synodalni, teolodzy, pracownicy Kurii Rzymskiej oraz dziennikarze. Wystąpienia pokazały, jak różne są dziś podejścia do teologii i małżeństwa - czytamy w komunikacie prasowym.

Spotkanie było podzielone na trzy części tematyczne. W pierwszej zastanawiano się, jak rozumieć słowa Jezusa o rozwodzie w kontekście głoszenia Królestwa Bożego i Tradycji Kościoła. Przypomniano, że zgodnie z nauczaniem Soboru rozumienie Tradycji rozwija się w dziejach.

Kolejny temat spotkania to teologia miłości, a w szczególności płciowość jako język miłości i cenny dar Boga. Wskazano na potrzebę intensywnego dialogu między tradycyjną teologią moralną a współczesną antropologią. W końcu zajęto się zmianami w pojmowaniu moralności. Większą wagę odgrywają dziś w niej osobiste plany i własne sumienie. Zdaniem uczestników obrad wszystko to pokazuje, że teologia małżeństwa i rodziny jest dziś przedmiotem niezbędnej debaty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niemcy, Szwajcaria i Francja - narada o rodzinie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.