Niemiecki episkopat o prawie do adopcji

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / drr

Niemiecki episkopat zaprotestował przeciw notorycznemu zrównywaniu praw osób żyjących w związkach homoseksualnych z prawami małżonków i rodzin. "Rodzina jest zalążkiem społeczeństwa" - napisał w specjalnym dokumencie bp Franz-Peter Tebartz-van Elst, przewodniczący komisji episkopatu Niemiec ds. rodziny.

Niemiecki episkopat odpowiedział w ten sposób na nasilającą się w ostatnich dniach społeczną debatę. Tydzień temu niemiecki Trybunał Konstytucyjny rozszerzył uprawnienia homoseksualistów do adopcji dzieci, orzekając, że gdy jedna osoba w związku jednopłciowym ma wcześniej adoptowane dziecko, to druga może je również adoptować. Po tym orzeczeniu rządząca partia chadeków CDU zapowiedziała konieczność zmian w swoim programie.

Episkopat przestrzega jednak, że dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzebna jest zasadnicza debata o tym, czym różnią się związki homoseksualne od małżeństwa i rodziny. Żądania zrównania jednych z drugimi idą zdaniem biskupów za daleko.

"Instytucja małżeństwa ma jako punkt odniesienia nie tylko partnerstwo kobiety z mężczyzną, ale również rodzicielstwo i odpowiedzialność za dzieci" - napisał bp Franz-Peter Tebartz-van Elst. Podkreślił, iż niemieccy biskupi, odrzucając możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne, kierowali się przekonaniem, że "dorastanie z matką i ojcem ma dla budowy tożsamości i rozwoju osobowości dziecka ogromne znaczenie". Dlatego są oni zdania, że "adopcja przez małżeństwa jest najlepszym warunkiem rozwoju dla adoptowanego dziecka".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Niemiecki episkopat o prawie do adopcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.