Nietrzeźwa zakonnica spowodowała wypadek drogowy. Sąd uznał ją za winną

Nietrzeźwa zakonnica spowodowała wypadek drogowy. Sąd uznał ją za winną
Fot. Depositphotos.com
tko.pl / mł

Pijana zakonnica, prowadząca samochód spowodowała wypadek drogowy. Próbowała też przekonać policję, że to nie ona prowadziła auto. Do wydarzenia doszło w grudniu 2021 roku, a teraz Sąd Rejonowy w Olsztynie wydał prawomocny wyrok - podał lokalny olsztyński portal.  


Jak czytamy w informacji opublikowanej w portalu olsztyn.com.pl, nietrzeźwa siostra zakonna kierowała fiatem i nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu audi. Gdy doszło do kolizji, kobieta uciekła z miejsca wypadku, na które wkrótce wróciła ze starszą koleżanką. Próbowały przekonać policję, że auto prowadziła starsza, trzeźwa kobieta, jednak poinformowane, że za spowodowanie kolizji można stracić prawo jazdy, przyznały, że za kierownicą siedziała prawdziwa sprawczyni wypadku, co potwierdził świadek wydarzenia. 

Jak wykazały badania, 37-letnia kobieta miała miała 0,99 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Została oskarżona o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, a Sąd Rejonowy w Olsztynie uznał ją za winną zarzucanego jej czynu. Sąd ukarał ją grzywną w wysokości 2 tys. złotych, nie będzie też mogła prowadzić samochodu przez kolejne trzy lata, a także musi wpłacić 5 tys. złotych na rzecz  Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Jak informuje "Twój Kurier Olsztyński", wyrok jest prawomocny.

Źródło: tko.pl / mł

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Grzywocz
  • Dlaczego wierzący musi znać i cenić swoją wartość?
  • W jaki sposób spowiedź wpływa na nasze relacje z ludźmi?
  • Jak uniknąć toksycznej relacji z kierownikiem duchowym?
  • Jak znajdować sens w cierpieniu?
  • W czym tkwi niebezpieczeństwo posiadania?
  • ...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nietrzeźwa zakonnica spowodowała wypadek drogowy. Sąd uznał ją za winną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.