Nietypowa studniówka w gliwickiej Arenie. "Tu można znaleźć miłość życia"

Nietypowa studniówka w gliwickiej Arenie. "Tu można znaleźć miłość życia"
Śląski Bal Młodych. Fot. Tomasz Augustynowicz / materiały organizatora
mat. pras. / KAI / mł

- Śląski Bal Młodych to nasza ŚDM-owa studniówka i okazja do poznania nowych ludzi. Po wcześniejszych edycjach otrzymaliśmy wiele relacji i świadectw od uczestników, którzy w ten sposób odnaleźli miłość swojego życia - mówi organizator, ks. Marcin Paś. Trwają ostatnie dni zapisów na śląski bal. 

Studniówka w maju? Nie ma nic wspólnego z maturą

Ta studniówka to impreza trochę inna niż zwykłe studniówki. Przede wszystkim dlatego, ze sto dni uczestniczy odliczają do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Pomysł sprawdził się już przy wcześniejszych ŚDM w Krakowie i w Panamie. Nic dziwnego, że organizatorzy wyjazdów młodych do Portugalii przygotowują kolejne edycje. 

Ostatnio bal młodych odbył się w archidiecezji krakowskiej, a teraz na swoją imprezę szykuje się Śląsk. I nie tylko Śląsk, bowiem na bal w gliwickiej arenie mogą przyjechać młodzi z całej Polski. 

Dużo radości, zero alkoholu, tańce do czwartej rano 

Jak możemy przeczytać na stronie balu - wszystko zacznie się 6 maja o 18.00. Od mszy - jak już się przyjęło rozpoczynać mniejsze i większe katolickie imprezy. Uczestnicy spotkają się najpierw w w kościele pw. św. Alberta Wielkiego w Gliwicach, by wspólnie modlić się za Światowe Dni Młodzieży. O 20.00 rozpocznie się zabawa w gliwickiej Arenie. Będzie ciepłe i zimne jedzonko, bezalkoholowe napoje i jeden z najlepszych śląskich wodzirejów katolickich - Paweł Jagodziński, który po raz kolejny został wybrany, by animować wspólną zabawę. 

"Paweł jest ekspertem od prowadzenia zabaw bezalkoholowych i robi to naprawdę dobrze. Prowadził Studniówkę przed ŚDM w Krakowie, Studniówkę po ŚDM, w międzyczasie zabawiał pielgrzymów przybywających tłumnie do Krakowa, a potem oraz Śląski Bal Panamski, co daje nam pewność doskonałej zabawy" - piszą organizatorzy.

Połączenie Ducha, wiary i radości

Jak zaznaczają organizatorzy, wydarzenie jest przeznaczone dla młodych od 16 roku życia. "Osoby niepełnoletnie w dniu imprezy muszą okazać deklarację rodziców pozwalającą na uczestnictwo w całonocnej imprezie" - czytamy na stronie balu. Zabawa bez alkoholu daje pełną możliwość przyjechania własnym środkiem transportu, dlatego organizatorzy nieco z przymrużeniem oka informują o parkingu: "przed Areną Gliwice jest mnóstwo miejsca, które posłuży Ci jako parking. Niezależnie od tego czy przyjdziesz Maluchem, czołgiem, czy autobusem – znajdziesz miejsce" - piszą.

Kto i po co organizuje ŚDM-ową studniówkę?

Organizatorami wydarzenia jest młodzież diecezji gliwickiej przy współpracy z Diecezją Gliwicką oraz Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży „Pełni Życia”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży, Biskup Gliwicki, Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży, Wojewoda Śląski, Prezydent Miasta Gliwice oraz Rektor Politechniki Śląskiej.

Co jest celem? Przede wszystkim dobra zabawa. "Młodzież z całego Śląska chce spotkać się w Gliwicach, aby razem modlić się i dzielić radością młodego Kościoła" - czytamy w informacji o balu. Jak wyjaśnia ks. Marcin Paś, celem wydarzenia - tak, jak poprzednich - jest  przedstawienie Kościoła jako żywej i radosnej wspólnoty młodych ludzi nie wstydzących się swojej wiary, a także promocja zabawy bezalkoholowej wśród młodzieży na Śląsku.

- Przygotowujemy szereg atrakcji dla uczestników Śląskiego Balu Młodych, żeby mogli poczuć klimat Światowych Dni Młodzieży. To nie przypadek, że właśnie w maju organizujemy taki event, bo to dla nas studniówka przez ŚDM. Śląski Bal Młodych to również okazja do poznania nowych ludzi. Po wcześniejszych edycjach otrzymaliśmy wiele relacji i świadectw od uczestników, którzy w ten sposób odnaleźli miłość swojego życia - mówi duszpasterz. Wszystkie informacje dotyczące rejestracji i biletów na bal można znaleźć na stronie organizatora: śląski-bal-młodych.pl

Światowe Dni Młodzieży już w sierpniu w Portugalii

37. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 1-6 sierpnia 2023 r. w Lizbonie pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Tradycyjnie, wydarzenie zostanie poprzedzone Dniami w Diecezjach, które zostaną zorganizowane w dniach 26-31 lipca. Pielgrzymów z całego świata przyjmie wówczas 17 portugalskich diecezji, w tym dwie obejmujące tereny wyspowe.

Dni w Diecezjach, to czas przed tygodniem wydarzeń centralnych ŚDM, poświęcony na lepsze poznanie lokalnego Kościoła i spędzenie czasu z mieszkańcami Portugalii. Pielgrzymi będą zaproszeni do udziału w programie duchowym i kulturalnym, przygotowanym przez każdą z diecezji. Młodzi zamieszkają przeważnie w domach portugalskich rodzin, co pozwoli im jeszcze lepiej poznać lokalną wspólnotę.


Źródło: mat. pras. / Śląski Bal Młodych / KAI / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
kard. Luis Antonio G. Tagle, Lorenzo Fazzini, Gerolamo Fazzini

Czego potrzebuje Kościół, by sprostać wyzwaniom nowoczesności

Przyjaciele mówią na niego „Chito”. Tym zdrobnieniem posługuje się na swoim koncie na Twitterze. Nie zmieniła tego nawet nominacja kardynalska w 2012 r. 

Luis Antonio Tagle wyróżnia...

Skomentuj artykuł

Nietypowa studniówka w gliwickiej Arenie. "Tu można znaleźć miłość życia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.