Młodzi stęsknili się za przygodą. Do Lizbony na ŚDM wybiera się 1,5 mln osób

Młodzi stęsknili się za przygodą. Do Lizbony na ŚDM wybiera się 1,5 mln osób
ŚDM w Krakowie w 2016 roku. Fot. AGNES KANTARUK / Deositphotos.com
KAI / mł

Na najbliższe centralne obchody Światowych Dni Młodzieży w sierpniu do Lizbony przybędzie około 1,5 mln osób z całego świata, podał 19 kwietnia rząd Portugalii António Costy. Podczas środowej debaty w parlamencie minister do spraw parlamentarnych Ana Catarina Mendes oświadczyła, iż oceny te pochodzą od komisji organizującej to ogólnoświatowe spotkanie, zaplanowane na 1-6 sierpnia br.

"Mamy nadzieję, że to nienotowane wcześniej w historii naszego kraju wydarzenie przebiegnie zgodnie z planem" – powiedziała Mendes, przypominając, że wśród jego uczestników będzie również papież Franciszek. Zapewniła przy tym, że władze Portugalii “robią wszystko, aby obniżyć wydatki państwa na rzecz najbliższej edycji Światowych Dni Młodzieży”. Wskazała, że mogą one wynieść około 20 mln euro, czyli mniej niż dotychczas się spodziewano.

Wcześniej organizatorzy szacowali, że ze środków publicznych na potrzeby ŚDM trzeba będzie przeznaczyć 79 mln euro, z czego dotacja rządowa miała stanowić 36,5 mln euro.

KAI / mł

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Charmaine Craig

Przejmująca opowieść o kobiecie, której piękno wpłynęło na losy świata

Benny i Khin nie mówią w tym samym języku, ale oboje są tak samotni, że decydują się na małżeństwo. On nie zna swoich prawdziwych korzeni....

Skomentuj artykuł

Młodzi stęsknili się za przygodą. Do Lizbony na ŚDM wybiera się 1,5 mln osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.