Oto najważniejsze trendy w podróżach na 2023 rok. Co jest pierwszą motywacją do wyruszenia z domu?

Oto najważniejsze trendy w podróżach na 2023 rok. Co jest pierwszą motywacją do wyruszenia z domu?
Fot. Depositphotos.com
PAP / americanexpress.com / mł

American Express Travel co roku ogłasza najpopularniejsze cele podróży. Bada też nastroje podróżujących i określa trendy, jakie będą dominowały w kolejnym roku. Co się będzie działo w 2023 r.? Jednym z trendów jest Lizbona, w której w 2023 odbędą się Światowe Dni Młodzieży.

Na liście dziesięciu miejsc, które warto odwiedzić, znalazło się pięć podróżniczych destynacji położonych w Europie. To Kopenhaga, Czarnogóra, Stambuł, Paryż oraz Lizbona, w której w 2023 roku odbędzie się spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży. Lista zawierająca dziesięć najpopularniejszych miejsc wartych odwiedzenia w przyszłym roku jest tworzona na podstawie rezerwacji podróży dokonanych na całym świecie przez użytkowników American Express Card. 

Co jest motywacją do podróżowania? 

Oprócz najpopularniejszych celów podróży American Express Travel wskazuje najważniejsze trendy w podróżach w 2023 r.. Na pierwszym miejscu jest chęć ucieczki od rutyny życia - tak odpowiedziało 89 proc. respondentów. Trzy czwarte podróżujących chce w 2023 roku odwiedzić miejsca ze swojej listy marzeń. Kieruje nimi chęć przeżycia przygód oraz chęć zadbania o dobre samopoczucie. 

Dziewięciu na dziesięciu podróżników wskazało, że podróżuje, gdyż lubi podczas podróży poznawać lokalne zwyczaje i lokalną kulturę. Trzy czwarte jest w stanie zapłacić więcej, żeby więcej zobaczyć i doświadczyć. Prawie połowa planuje swoje wakacje w 2023 roku już teraz, jesienią 2022, a 43 proc. zdradziło, że ich noworoczne postanowienia są związane właśnie z podróżowaniem.

DEON.PL POLECA

74 proc. badanych zadeklarowało, że jest w stanie wydać więcej na wymarzoną podróż. Może to być związane z ograniczeniami, które w ostatnim czasie przyniosła pandemia, a teraz osoby lubiące podróżowanie chcą "nadrobić" stracony pod względem wyjazdów czas. 

PAP / americanexpress.com / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Oto najważniejsze trendy w podróżach na 2023 rok. Co jest pierwszą motywacją do wyruszenia z domu?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.