Dwóch mężczyzn na Alasce zostało zaskoczonych przez niezwykłe zjawisko [WIDEO]

Dwóch mężczyzn na Alasce zostało zaskoczonych przez niezwykłe zjawisko [WIDEO]
(fot. Steering South / youtube.com)
TVN24 / Steering South / youtube.com / pk

Trzeba przyznać, że sytuacja wyglądała groźnie. Na szczęście skończyło się tylko na strachu i kilku siniakach. Kajakarze z USA mają o czym opowiadać.

"Żyjemy! Ale to, co się wydarzyło, to jakieś szaleństwo" - powiedział jeden z kajakarzy Andrew Hooper, cytowany przez portal TVN24. "Uderzyły we mnie odłamki lodu, zraniły mnie w dłoń, trafiły też w moje żebra. Jestem całkowicie przemoczony i mój kolega Josh tak samo. Widzieliśmy, jak wierzchołek góry lodowej zsuwa się do wody, tworząc falę wysoką na ponad trzy metry. Ta fala uderzyła prosto w nas" - dodał mężczyzna.

Hooper i Josh widzieli z bliska tzw. cielenie się lodowca. To oficjalny termin odnoszący się odrywania się bloków lodu od czoła lodowca. W ten sposób powstają góry lodowe. W ostatnich latach zjawisko to nabiera tempa.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Dwóch mężczyzn na Alasce zostało zaskoczonych przez niezwykłe zjawisko [WIDEO]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.