Kard Gambetti: Trzeba pomóc młodym odkryć, dlaczego się tak spieszą

Kard Gambetti: Trzeba pomóc młodym odkryć, dlaczego się tak spieszą
Fot. Depositphotos.com
KAI / mł

Kościół musi spotkać młodych w ich niestabilności i frenetyczności, aby pomóc im odzyskać równowagę. To okazja, odkryć życie duchowe na nowo. Trzeba pomóc młodym, aby zdawali sobie sprawę, dlaczego się tak spieszą - mówi kard. Mauro Gambetti.

Na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim odbyła się druga konferencja z cyklu „Droga w stronę Lizbony - 10 lat Franciszka”. Inicjatywa ta to intelektualne przygotowanie do tegorocznego ŚDM w oparciu o magisterium obecnego pontyfikatu.

Papieski wikariusz dla Watykanu, kard Gambetii, odwołał się do tematu ŚDM w Lizbonie: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. Są to słowa, w których Ewangelista opisał reakcję Maryi na wiadomość o zaawansowanej ciąży św. Elżbiety. Zdaniem kard. Gambettiego odzwierciedlają one również dynamizm i pośpiech, które są właściwe dla współczesnej młodzieży. Młodzi są niestali i spieszą się, są bardzo szybcy, powiedział franciszkański kardynał, a Kościół musi wyjść im naprzeciw, przyjmując te cechy, prowadząc ich, ukierunkowując. Nie chodzi tu o wady, ale o postawy, sposób życia, w którym dzisiejsza młodzież wzrasta, również pod wpływem globalizacji.

Zdaniem kard. Gambettiego Kościół musi spotkać młodych w ich niestabilności i frenetyczności, aby pomóc im odzyskać równowagę. Dla Kościoła jest to okazja, by zaoferować społeczeństwu nowe horyzonty i życie duchowe, które dziś trzeba odkryć na nowo. Konieczne jest przywrócenie miejsca duchowemu wymiarowi człowieka, podkreślił kardynał, aby można było sprostać aktualnym wyzwaniom. Trzeba też pomóc młodym, aby zdawali sobie sprawę, dlaczego się tak spieszą. Czy jak Maryja kierują się miłością, a może tylko powoduje nimi niepokój.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Jeżeli chcesz przeżyć 365 wyjątkowych dni, w których spotkasz się z Bogiem, lepiej poznasz siebie, odkryjesz swój cel i zawojujesz świat − Złap się za Słowo.

Zachęcą cię do tego:

  • poruszające zdjęcia z motywującymi słowami...

Skomentuj artykuł

Kard Gambetti: Trzeba pomóc młodym odkryć, dlaczego się tak spieszą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.