Portugalia: Konfesjonały dostępne na ŚDM wykonają… więźniowie

Portugalia: Konfesjonały dostępne na ŚDM wykonają… więźniowie
fot. Piotr Kosiarski / DEON.pl
KAI / tk

Konfesjonały, w których spowiadać się będą uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, zostaną wykonane przez więźniów osadzonych w portugalskich zakładach karnych.

Większość z konfesjonałów trafi na położone w pobliżu stołecznego mostu im. Vasco da Gamy tereny, na których odbędą się główne modlitwy w ramach tej największej na świecie imprezy młodych katolików.

Według planu komitetu organizacyjnego, przygotowywane przez aresztantów konfesjonały będą charakteryzowały się prostą konstrukcją. W większości z nich nie będzie ani klęcznika, ani dzielącej penitenta i kapłana ściany. Wykonane głównie z płyt drewnopochodnych konfesjonały będą przypominały niewielkich rozmiarów domki z zadaszeniem oraz z dwoma miejscami siedzącymi: dla penitenta i spowiednika.

Na bocznych ścianach konfesjonału znajdą się numery dzięki, którym duchowni i młodzież z różnych państw świata będą mogli znaleźć miejsce, w którym prowadzona będzie spowiedź w konkretnym języku narodowym. Tylko około 20 konfesjonałów, jak ustaliły portugalskie media, ma mieć bardziej tradycyjną formę.

DEON.PL POLECA

Z planu ŚDM wynika, że około 150 konfesjonałów pojawi się w Parku im. Vasco da Gamy, w części nazwanej Parkiem Przebaczenia, czyli głównym miejscu sakramentu spowiedzi podczas lizbońskich ŚDM. Spowiedź będzie tam prowadzona od 1 do 4 sierpnia w godzinach 10.00-18.00.

Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie odbędą się w dniach 1-6 sierpnia br.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ

Czy musimy spowiadać się przed księdzem?
Co zrobić, gdy spowiednik nas nie zrozumie lub zrani?
Jak radzić sobie ze zniechęceniem?
W jaki sposób kształtować sumienie?
Czym różni się słabość od grzechu?

Skomentuj artykuł

Portugalia: Konfesjonały dostępne na ŚDM wykonają… więźniowie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.