Franciszek do młodych, którzy pojadą na ŚDM do Lizbony: Nie wznoście murów, lecz patrzcie na horyzont

Franciszek do młodych, którzy pojadą na ŚDM do Lizbony: Nie wznoście murów, lecz patrzcie na horyzont
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

Nie budujcie muru przed swoim życiem. Mury zamykają cię w sobie, perspektywa sprawia, że się rozwijasz! Zawsze patrz na horyzont, oczami, ale przede wszystkim sercem! - zaapelował papież Franciszek w przesłaniu wideo skierowanym do młodych przygotowujących się do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie.

Publikujemy wypowiedź papieża Franciszka:

Drodzy młodzi,

zbliżamy się, choć to jeszcze kilka miesięcy, do Światowych Dni Młodzieży, a już teraz zarejestrowanych jest 400 tys. młodych. Jestem zaskoczony i szczęśliwy, że przybędzie tak wielu ludzi młodych, bo potrzebują uczestnictwa. Niektórzy powiedzą „jadę w celach turystycznych”. Ale młody, który przybywa, ma w głębi duszy pragnienie uczestnictwa, dzielenia się z innymi, opowiedzenia swojego doświadczenia i przyjmowania doświadczenia drugiego. Jest spragniony horyzontów.

Wy, młodzi, z których 400 tysięcy już się zapisało, spragnieni jesteście horyzontów. W tym spotkaniu, w tym Dniu, uczcie się zawsze patrzeć na perspektywę, zawsze patrzeć poza. Nie budujcie muru przed swoim życiem. Mury zamykają cię w sobie, perspektywa sprawia, że się rozwijasz! Zawsze patrz na horyzont, oczami, ale przede wszystkim sercem! Otwórzcie serce! Na inne kultury, na innych chłopców i dziewczęta, którzy również przybędą na ten Dzień.

DEON.PL POLECA

Przygotujcie się na otwarcie swoich horyzontów i swojego serca! I dziękuję, że już się zapisaliście, z dużym wyprzedzeniem. Ufajmy, że inni również pójdą za Waszym przykładem! Niech Bóg Wam błogosławi, a Matka Boża niech Was strzeże. Módlcie się za mnie, ja modlę się za was. I nie zapominajcie: nie mury, lecz pespektywy!

Źródło: KAI / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP

Sprawdź, jaką masz relację z Ojcem

Czy potrafisz traktować Boga jak ojca? Spotykać się z Nim, rozmawiać? Czy widzisz w Nim troszczącą się o ciebie, zaufaną osobę czy raczej nieczułego i milczącego rodzica, dystansującego się...

Skomentuj artykuł

Franciszek do młodych, którzy pojadą na ŚDM do Lizbony: Nie wznoście murów, lecz patrzcie na horyzont
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.