Portugalia: organizatorzy podali liczbę osób zgłoszonych na ŚDM. Przekracza pół miliona

Portugalia: organizatorzy podali liczbę osób zgłoszonych na ŚDM. Przekracza pół miliona
Fot. Piotr Kosiarski / DEON.pl
KAI / tk

Do udziału w zaplanowanych Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie zapisało się już w swoich diecezjach na całym świecie ponad 600 tys. osób – ogłosił komitet organizacyjny tego wydarzenia. Do stolicy Portugalii może przybyć nawet 1,5 mln osób.

Stołeczny tygodnik wskazał, że w miarę zbliżania się tego zaplanowanego na 1-6 sierpnia światowego spotkania systematycznie przybywa też wolontariuszy chętnych do pomocy w nim. Według biskupa pomocniczego Lizbony Américo Aguiara, gotowość do bezinteresownego wsparcia wydarzenia zgłosiło już ponad 10 tys. młodych katolików.

DEON.PL POLECA
Młodzi z całego świata na ŚDM

Z danych komitetu organizacyjnego wynika, że dotychczas zapisało się na tę imprezę i pokryło koszty udziału w niej ponad 20 tys. młodzieży. Patriarchat Lizboński podał, że osoby te pochodzą ze 183 państw świata.

Główne modlitwy ŚDM, w których spodziewany jest udział papieża Franciszka, odbędą się na granicy powiatów Lizbona i Loures w pobliżu rzeki Tag. Od kilku miesięcy trwają tam prace służące przekształceniu miejscowych łąk na obszar parkowy.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Portugalia: organizatorzy podali liczbę osób zgłoszonych na ŚDM. Przekracza pół miliona
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.