Niezrównoważony psychicznie mężczyzna zaatakował siekierą ołtarz

Niezrównoważony psychicznie mężczyzna zaatakował siekierą ołtarz
(fot. depositphotos.com)
KAI / df

Niezrównoważony psychicznie mężczyzna dokonał profanacji w kościele parafii Świętej Trójcy w Rypinie diecezji płockiej. 8 czerwca w czasie Mszy św. zniszczył siekierą ołtarz. To już druga profanacja w tej diecezji w ciągu ostatnich tygodni.

Do zdarzenia doszło 8 czerwca w czasie porannej Mszy św. 46-letni mężczyzna, znany w środowisku jako niezrównoważony psychicznie, w czasie Komunii św. przybiegł z siekierą do ołtarza. Uszkodził mensę marmurowego ołtarza, kielich mszalny, Mszał, ampułki i lichtarze. Groził także siostrze zakrystiance, która usiłowała do powstrzymać. Mężczyzna został powstrzymany przez wiernych i przekazany Policji, która przybyła na miejsce zdarzenia.

Mieszkaniec Rypina, który dokonał zniszczeń w świątyni, po zatrzymaniu przez policję został zbadany przez lekarza i skierowany na dalszą obserwację do szpitala psychiatrycznego: - Przez całą niedzielę będziemy śpiewać suplikacje, jako wyraz przebłagania za ten świętokradczy czyn dokonany w naszym kościele - powiedział ks. dr Andrzej Krasiński, proboszcz parafii Trójcy Świętej w Rypinie.

DEON.PL POLECA

To już druga profanacja w diecezji płockiej w ciągu ostatnich tygodni. 29 maja nieznany sprawca zdewastował krzyż znajdujący się w kruchcie kaplicy parafii pw. św. o. Pio w Płońsku - figurę Chrystusa roztrzaskał na kawałki. Krzyż prawdopodobnie został wyrwany ze ściany, uderzano nim o kamienną misę z wodą święconą, rzucono na ziemię. Postępowanie dotyczy art. 196 Kodeksu karnego, czyli znieważenia przedmiotu czci religijnej.

         

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małgorzata Borkowska OSB

Przez kilkanaście wieków zakonnice słuchały kazań, konferencji, rekolekcji, pouczeń, a zawsze w pokornym milczeniu, jak te nieme bydlątka: cokolwiek im mówiono, umiały tylko potakiwać. Czasem się któraś wyłamała, ale bardzo rzadko! Założenie ze strony kaznodziejów...

Skomentuj artykuł

Niezrównoważony psychicznie mężczyzna zaatakował siekierą ołtarz
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.