Nikaragua: paramilitarne bojówki porwały doradcę episkopatu

Nikaragua: paramilitarne bojówki porwały doradcę episkopatu
(fot. PAP/EPA/Rodrigo Sura)
3 lata temu
KAI / kw

Paramilitarne bojówki popierające prezydenta Nikaragui Daniela Ortegę porwały doradcę Konferencji Episkopatu tego kraju Carlosa Cardenasa Zapedę.

Adwokat, który wchodził w skład Komisji ds. Dialogu Narodowego episkopatu, mediującego pomiędzy stroną prezydencką a protestującą częścią społeczeństwa, został uprowadzony w mieście Leon.

Nikaragua: napad na polskiego nuncjusza oraz lokalnych hierarchów nie przeszkodzi Kościołowi >>

Lokalne media przypomniały, że w sobotę w pobliżu Leonu zaatakowana została w kościele św. Tomasza Apostoła grupa młodzieży uczestnicząca w rekolekcjach. Paramilitarne bojówki groziły też pobiciem miejscowemu proboszczowi.

Od kiedy w kwietniu br. w Nikaragui wybuchł obywatelski bunt przeciwko prezydentowi Danielowi Ortedze ofiarą paramilitarnych bojówek padło kilkuset cywilów, w tym ludzi Kościoła, a także dziennikarzy.

Szacuje się, że wierne prezydentowi paramilitarne bojówki i państwowe służby bezpieczeństwa zabiły już około 400 osób i aresztowały prawie 200 obywateli pod zarzutem terroryzmu i próby zamachu stanu. Celem agresji fizycznej stali się m.in. księża i wierni protestujący przeciwko represjom ze strony władz w kościele św. Sebastiana w Diriambie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nikaragua: paramilitarne bojówki porwały doradcę episkopatu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.