Nominowany przez papieża biskup pomocniczy mieszka w slumsach

Nominowany przez papieża biskup pomocniczy mieszka w slumsach
(fot. twitter.com / shutterstock.com)
3 lata temu
Logo źródła: Vatican Insider Vatican Insider / kk

Ojciec Gustavo Oscar Carrara przez lata służył najuboższym w Buenos Aires. Niedawno papież mianował go biskupem pomocniczym.

Papież Franciszek mianował biskupem pomocniczym Buenos Aires jednego z "curas villeros" - księży, którzy poświęcają się pracy z najbardziej ubogimi mieszkańcami stolicy Argentyny i mieszkają wśród nich w slumsach. To ojciec Gustavo Oscar Carrara, obecny wikariusz kurii dla "Villas de emergencia" ("miast ubóstwa") i proboszcz w parafii pw. Maryi Panny Matki Ludu. Jego diecezją tytularną została Thasbalta, a nowy biskup zamierza pozostać wśród ubogich w slumsach.

Carrara urodził się 24 maja 1973 roku w Buenos Aires, gdzie studiował filozofię i teologię. Został wyświęcony 24 października 1998 roku. Do 2007 roku pełnił funkcję wikarego i przewodniczącego komisji duszpasterskiej dla młodych Archidiecezji Buenos Aires. Pełnił także funkcję konsultanta do spraw kontaktów z Akcją Katolicką oraz dziekana rady kapłanów diecezji.

Od września 2013 roku rozmaite argentyńskie media spodziewały się rychłej nominacji z Watykanu dla "biskupa ze slumsów" przywołując postać ojca Carrary, który był jednym z księży szczególnie szanowanych przez kardynała Bergoglio. Przyszły papież nalegał na jego stałą pracę w diecezji. Po wyborze Franciszka, biskupem Buenos Aires został dotychczasowy biskup pomocniczy Mario Aurelio Poli. Wakat po nim zapełni ojciec Carrara.

Papież Franciszek nominował również drugiego biskupa pomocniczego w Argentynie, tym razem w diecezji Lomas de Zamora. Nową funkcję będzie pełnił ks. Jorge Ignacio Garcia Cuerva, który dotychczas był proboszczem w Nuestra Señora de la Cava w Beccar.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Adrian Wawrzyczek
35,91 zł
39,90 zł

Ogarnij dzień bezstresowo

Twoje życie to ruchoma bieżnia, która ciągle przyspiesza? Planowanie i zarządzanie czasem kojarzysz ze słomianym zapałem i serią porażek? Dziś zmienisz zdanie.

Duchowość ignacjańska, mindfulness i sprawdzone aplikacje połączone w jedno. Cel?...

Skomentuj artykuł

Nominowany przez papieża biskup pomocniczy mieszka w slumsach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.