Nowa książka papieża Franciszka. „Życie Ducha. Bóg przemawia do serca człowieka”

Nowa książka papieża Franciszka. „Życie Ducha. Bóg przemawia do serca człowieka”
Papież Franciszek podczas Niedzieli Palmowej, 28 marca 2021 r. (fot. Vatican Media / EPA / PAP)
6 miesięcy temu
vaticannews.va/mk

„Życie Ducha. Bóg przemawia do serca człowieka” – pod takim tytułem 6 kwietnia ukaże się książka zawierająca refleksje Papieża Franciszka dotyczące życia duchowego.

Jak pisze Łukasz Sośniak SJ z Radia Watykańskiego, publikacja zawiera słowa papieża wybrane z jego publicznych wypowiedzi i dokumentów.

- Papieskie nauczanie koncentruje się coraz bardziej wokół myśli teologicznej i antropologicznej, którą sam Ojciec Święty nazywa «duchowością serca». Integruje ona wielkie tradycje Kościoła, łącznie z ignacjańską – powiedział ks. Franco Nardin, który swoją pracę doktorską poświęcił właśnie duchowości serca.

Książka nie jest jedynie zbiorem refleksji, ale czymś na kształt podręcznika teologiczno-duchowego, którego celem jest doprowadzenie nas do żywej relacji z Ojcem, przez Jezusa w Duchu Świętym. „Może mieć ona znaczny wpływ na uzdrowienie nas z zatwardziałości ducha, pomóc w nauczeniu się duchowego rozeznawania, zarówno osobistego jak i duszpasterskiego, oraz dostrzegania znaków, które Opatrzność pozostawia nam każdego dnia” – napisał w przedmowie kard. Angelo De Donatis.

Za przygotowanie publikacji odpowiedzialne jest wydawnictwo Edycja św. Pawła. Refleksje zebrał ks. Franco Nardin, a przedmowę do książki napisał kard. Angelo De Donatis.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Nowa książka papieża Franciszka. „Życie Ducha. Bóg przemawia do serca człowieka”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.