"Nowe powołania kapłańskie znakiem nadziei"

9 lat temu
Radio Watykańskie

 Z wielką radością Kościół irlandzki przyjął wiadomości o 17 nowych kandydatach do kapłaństwa.

To znak nadziei na przyszłość – przyznał odpowiedzialny za budzenie powołań w Irlandii, ks. Patrick Rushe. – W tym okresie trudnym i wymagającym dla Kościoła na Zielonej Wyspie, podziwiam ich odwagę i mocne przekonanie do naśladowania Chrystusa. Przyznał on też, że kandydaci mają bardzo bogate doświadczenia życiowe i reprezentują kilka pokoleń miejscowych katolików. Najmłodszy seminarzysta ma 20 lat a najstarszy 60. Kandydaci przez pewien okres przygotowywali się do podjęcia tej ważnej życiowej decyzji i rozeznawali ją – powiedział irlandzki duszpasterz powołań. Jego zdaniem okazują już pewną dojrzałość, integralność motywacji, mają też znajomość spraw duchowych i ludzkich oraz przejawiają dobre relacje z bliźnimi. Wszystko to zdaniem ks. Rushego sklada się na podstawowe cechy niezbędne do przyszłej posługi kapłańskiej. Od księdza wymaga się bowiem przede wszystkim komunikowania miłości Boga do człowieka.

Irlandzcy seminarzyści rozpoczną niebawem studia w czterech seminariach duchownych: w Maynooth w Irlandii, w Belfaście, w irlandzkim kolegium w Rzymie oraz w kolegium angielskim w Valladolid w Hiszpanii. Najwięcej kandydatów na Zielonej Wyspie pochodzi ze stołecznego Dublina.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Nowe powołania kapłańskie znakiem nadziei"
Komentarze (8)
E
es
25 sierpnia 2010, 21:10
Max, Sas- nablyiście umiejętności czytnaia ze zrozumieniem i kojarzenia faktów? Dlaczego manipulujecie wypowiedzią Brata Robota? Przecież komentujemy artykuł o powołaniach kapłańskich w kraju, gdzie mieliśmy do czynienia ze sporą aferą. W takich sytuacjach zaufanie do Kościoła czy każdej innej instytucji na jego miejscy spada- to częste zjawisko. Więc rzeczywiście można skomentować to w taki spsób: nieźle po tkaich wydarzeniach. Sas, w telewizji nie mówili o innych grupach dotkniętych tych problemem? Znowu manipulujesz, żeby udowodnić, że tylko Kościół tak gnębią. Otóż bardzo często mówi się, że przestępstwo to najczęściej ma miejsce w bliskim otoczeniu dziecka, od najbliżych osób, w rodzinie, w szkole, itp.
S
sas
25 sierpnia 2010, 17:56
Nie ulegajmy schematom myślowym. To że w telewizji nie mówili o innych grupach społecznych to znaczy, że nikt poza duchownymi nie ma z tym problemu - tam ma to rozumieć? Badźmy obiektywni. Szukajmy prawdy
25 sierpnia 2010, 16:32
Tak, masz rację kościelnej pedofilii, bo innym się to nie zdarza. Inni wogóle nie mają z tym problemu. Obiektywizm w 100% Skoro rozmawiamy o kościele i Irlandii, to nie można nie zauważać tego problemu. Nie napisałem nigdzie, że to problem wyłącznie kościoła. Po co ta bolszewicka retoryka, max?
M
max
25 sierpnia 2010, 15:34
Tak, masz rację kościelnej pedofilii, bo innym się to nie zdarza. Inni wogóle nie mają z tym problemu. Obiektywizm w 100%
25 sierpnia 2010, 12:22
I tak nieżle jak na kraj przeorany koscielnymi zbrodniami pedofilii.
M
mela
24 sierpnia 2010, 23:16
Śmieszku, zamiast się śmiać powinieneś walczyć ze stereotypami, które włożono ci do głowy w dzieciństwie.
S
slash
24 sierpnia 2010, 20:55
 masakra
Ś
śmieszek
24 sierpnia 2010, 20:09
 ale się uśmiałem - 60 lat ma seminarzysta. To chyba należy zapisać w księdze rekordów Guinessa.

Skomentuj artykuł

"Nowe powołania kapłańskie znakiem nadziei"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.