Nuncjatura Apostolska w Ukrainie dementuje fake newsy dotyczące stanowiska Watykanu w sprawie wojny

Nuncjatura Apostolska w Ukrainie dementuje fake newsy dotyczące stanowiska Watykanu w sprawie wojny
fot. PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
KAI / ml

Oszczędności Putina w tzw. Banku Watykańskim i sprzeciw Stolicy Apostolskiej wobec wysyłania broni na Ukrainę - to dwie nieprawdziwe informacje, które dementuje Nuncjatura Apostolska w Ukrainie za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Na stronie nuncjatury czytamy, że fałszem jest stwierdzenie, jakoby Władimir Putin trzymał w Banku Watykańskim część swoich pieniędzy. "Instytut Dzieł Religijnych zarządza kontami wyłącznie w imieniu osób fizycznych i prawnych związanych z Kościołem katolickim lub Stolicą Apostolską (takich jak np. ambasady akredytowane przy Stolicy Apostolskiej), nigdy zaś w imieniu osób lub rządów obcych państw" - brzmi wyjaśnienie.

DEON.PL POLECA

Następnie, nieco obszerniej, nuncjatura rozprawia się z informacją, jakoby Stolica Apostolska krytykowała dostarczanie broni Ukrainie. W wyjaśnieniu tego stanowiska powołuje się przy tym na wywiad, jakiego watykański Sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin udzielił portalowi ACI Stampa jeszcze przed papieską wizytą na Malcie.

"W omawianym wywiadzie mowa jest o trzech odrębnych kwestiach, oddzielonych od siebie nawet interpunkcją: zgodnie z tym, co przyznaje teologia katolicka, każde państwo, a w tym przypadku Ukraina, ma prawo do obrony. Zauważa się, że społeczność międzynarodowa nie chce się bezpośrednio angażować w wojnę, ale niektóre kraje wysyłają broń. Zauważa się także jeszcze jeden fakt: istnieje ryzyko, że rozwój sytuacji doprowadzi do jeszcze poważniejszej eskalacji, której konsekwencje będą niewyobrażalne" - czytamy na stronie nuncjatury.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Kazimierz Panuś
Pius XII (Eugenio Pacelli) był papieżem, któremu przyszło kierować Kościołem w jednych z najtrudniejszych okresów w historii chrześcijaństwa. Niewielu dziś pamięta, że był to człowiek wielkiego umysłu, energiczny kapłan i doświadczony dyplomata. Często zapomina się,...

Skomentuj artykuł

Nuncjatura Apostolska w Ukrainie dementuje fake newsy dotyczące stanowiska Watykanu w sprawie wojny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.