Nuncjusz apostolski w Kijowie: czuć widmo wojny, ale Ukraińcy znoszą to dobrze

Nuncjusz apostolski w Kijowie: czuć widmo wojny, ale Ukraińcy znoszą to dobrze
Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI
KAI / tk

- Atmosfera na Ukrainie jest napięta. Czuć widmo wojny i wszyscy się tym przejmują, a w szczególności rodziny z dziećmi, kobiety w ciąży i osoby starsze - powiedział nuncjusz apostolski w Kijowie abp Visvaldas Kulbokas.

Pochodzący z Litwy papieski dyplomata zauważa, że tym narastającym obawom towarzyszy też wzmożona modlitwa wszystkich chrześcijan.

Zarówno władze, jak i Kościół starają się uspokoić nastroje. Taka jest nasza misja, wnosić przynajmniej względny spokój do tej kryzysowej sytuacji – powiedział przedstawiciel Stolicy Apostolskiej na Ukrainie.

- Widzę, że wśród ludzi owszem narasta niepokój, ale trzeba też powiedzieć, że ogólnie rzecz biorąc Ukraińcy wykazują się także wielką wytrzymałością, również dlatego, że na wschodzie konflikt trwa już od niemal ośmiu lat. Nabyli więc już pewnej ludzkiej umiejętności konfrontowania się z kryzysową sytuacją. A zatem jest lęk, istnieje silne napięcie, ale pomimo tego ludzie znoszą to całkiem dobrze.

DEON.PL POLECA

Kazania księży katolickich

- Z wielkim zadowoleniem słuchałem niedzielnych kazań kapłanów katolickich, którzy dodawali ludziom otuchy. Wyjaśniali, że choć Jezus nigdy nie obiecywał nam bezpieczeństwa i ludzkiego pokoju, to jednak wiara daje nie tylko ziemskie ocalenie, ale wieczne zbawienie, to jest nasz cel jako wierzących. Widziałem też, jak gorliwa była modlitwa o pokój.

- Czuć, że ludzie, którzy przychodzą do kościoła są zatroskani, ale modlą się z wielką siłą, bo wiemy dobrze, że modlitwa to nie byle co, modlitwa ma ogromną moc, może przemienić serca, ale może też zmienić historię, jej bieg - powiedział abp Visvaldas Kulbokas.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Babik, Marek Babik

Wszystko zaczyna się od rozmowy

Wspólna małżeńska podróż może być piękna, ale z pewnością nie jest beztroską sielanką. Kryzysy, nieporozumienia, sprzeczki, ciche dni oraz inne nieprzyjemne wydarzenia to naturalne etapy tej drogi. Gorzej, gdy wycofanie...

Skomentuj artykuł

Nuncjusz apostolski w Kijowie: czuć widmo wojny, ale Ukraińcy znoszą to dobrze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.