Nuncjusz apostolski we Francji zaprzecza zarzutom o obmacywanie

Nuncjusz apostolski we Francji zaprzecza zarzutom o obmacywanie
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

Nuncjusz apostolski we Francji abp Luigi Ventura został 22 i 23 maja skonfrontowany z czterema mężczyznami, którzy oskarżają go o obmacywanie. Papieski dyplomata zdecydowanie zaprzeczył wszystkim stawianym mu zarzutom.

Do konfrontacji doszło w lokalu policji na życzenie nuncjusza, któremu przysługuje immunitet dyplomatyczny. Według Antoinette Frety, adwokatki jednego z oskarżycieli, Mathieu de la Souchère, abp Ventura uważa, że "oskarżenia są spiskiem" przeciwko niemu.

DEON.PL POLECAProkuratura chce zniesienia immunitetu nuncjusza. Chodzi o cztery oskarżenia o wykroczenia na tle seksualnym>>

Sprawa wybuchła na początku br. Mathieu de la Souchère, młody pracownik merostwa, odpowiedzialny za kontakty międzynarodowe zeznał, że 17 stycznia podczas tradycyjnej ceremonii składania życzeń noworocznych z udziałem korpusu dyplomatycznego w ratuszu abp Ventura "kilkakrotnie, w tym raz przy świadkach", obmacywał go "bardzo natarczywie", komplementując, że jest "pięknym chłopcem". Od 24 stycznia toczy się w tej sprawie śledztwo paryskiej prokuratury.

Podobne oskarżenia zgłosiło później jeszcze trzech kolejnych mężczyzn.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nuncjusz apostolski we Francji zaprzecza zarzutom o obmacywanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.