Nuncjusz na Ukrainie: Ludzie przynoszący wojnę nie mogą nazywać się chrześcijanami

Nuncjusz na Ukrainie: Ludzie przynoszący wojnę nie mogą nazywać się chrześcijanami
(Fot. pl.depositphotos.com)
KAI/dm

Ludzie, którzy przynoszą wojnę, nie mogą nazywać się chrześcijanami i uczniami Jezusa Chrystusa - powiedział nuncjusz apostolski na Ukrainie abp Visvaldas Kulbokas. 26 stycznia przewodniczył on w katolickim kościele św. Aleksandra w Kijowie nabożeństwu o pokój w tym kraju i na świecie, w odpowiedzi na apel Franciszka o ogólnoświatową modlitwę w tej intencji.

Oprócz wiernych łacińskich w uroczystości wziął udział m.in. biskup pomocniczy greckokatolickiej archieparchii (archidiecezji) kijowskiej Josyf Milan.

- Uczniowie Jezusa Chrystusa nie mogą nieść [światu] ani wojny, ani przemocy. Jeśli dzieje się coś podobnego, oznacza to, że osoby te czy grupa ludzi nie mogą nazywać się chrześcijanami - zaznaczył dyplomata papieski.

Zwrócił uwagę, że „nasza misja, jaką jest obrona i budowanie pokoju, pozostaje aktualna i pilna”.

- Jako chrześcijanie wiemy bardzo dobrze, że główną troską Jezusa jest nawrócenie umysłów i serc. Pokój ludzki jest zawsze tymczasowy, a nawrócenie serc, czyli pokora, szacunek i braterstwo pozostają na zawsze - wskazał.

Zauważył, że „modląc się o pokój, błagamy Pana, aby odpuścił grzechy nie tylko nam, ale też wszystkim naszym braciom i siostrom - grzechy pychy, rozłamu, a także agresji”.

- Zmiłuj się, Panie, nade mną i nad moimi braćmi, wybacz, Panie, mnie i moim braciom. Nawróć serce moje i moich braci, abyśmy, każdy z nas, swoim sercem i umysłem pomagali sobie wzajemnie, a nie rozpalali wrogość i działania wojskowe. Jednocześnie zawierzamy Tobie, Panie, naszą modlitwę za Ukrainę! Zmiłuj się nad naszą Ukrainą, nad jej rodzinami i dziećmi, narodzonymi i nienarodzonymi! - zakończył swą modlitwę nuncjusz apostolski.

KAI/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nuncjusz na Ukrainie: Ludzie przynoszący wojnę nie mogą nazywać się chrześcijanami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.