Nuncjusz w Syrii: posłuchajcie płaczu, cierpienia i strachu

Nuncjusz w Syrii: posłuchajcie płaczu, cierpienia i strachu
(fot. PetalidiRose / youtube.com)
KAI / sz

Konflikt w Syrii wciąż zbiera krwawe żniwo. Pomimo mniejszej przemocy w pewnych regionach, w innych jednak wciąż dochodzi do rozlewu krwi spowodowanego zaciętymi walkami i bombardowaniami - mówi nuncjusz apostolski w Damaszku.

 

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego kard. Mario Zenari zaznacza, że także w stolicy Syrii w ostatnich tygodniach wzrósł poziom zagrożenia i braku bezpieczeństwa. Miejscowa ludność jest pełna strachu, po tym, jak na miasto spadły pociski moździerzowe zabijając kilkanaście osób, w tym dzieci. Rodzice wysyłają najmłodszych do szkoły z obawą, że już nie wrócą. Taka jest smutna rzeczywistość - dodaje nuncjusz.

Radio Watykańskie zapytało kard. Zenariego, czego spodziewa się po planowanym na 30 stycznia spotkaniu na temat zakończenia wojny w Syrii, które odbędzie się w Soczi z udziałem Rosji, Turcji i Iranu.

"Powiedziałbym, że każda inicjatywa, ta w Wiedniu, jak i w Soczi, jak i inne, są godne pochwały. Uważam, że jest możliwe powstrzymanie przemocy i znalezienie rozwiązania politycznego tego konfliktu. Zwracam się z apelem do tych, którzy mają szczególną odpowiedzialność, aby wysłuchali płaczu tych dzieci, które idą na lekcje z tą samą obawą, co ich rodzice bojący się wysyłać swe dzieci do szkoły, tu w Damaszku. A potem aby wysłuchali płaczu wielu innych, cierpienia tylu dzieci. Bardzo wiele z nich głoduje, przebywa w strefie bombardowań. W innych miejscach dziesiątki tysięcy ludzi wciąż są zmuszane do opuszczenia swoich domów, a jest przecież zima. Chcę powiedzieć, posłuchajcie tego płaczu, cierpienia i strachu" - powiedział kard. Zenari.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nuncjusz w Syrii: posłuchajcie płaczu, cierpienia i strachu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.