O. Adam Żak SJ o wypowiedzi Tadeusza Rydzyka CSsR: niezrozumiała, nie do zaakceptowania

O. Adam Żak SJ o wypowiedzi Tadeusza Rydzyka CSsR: niezrozumiała, nie do zaakceptowania
(fot. episkopat.pl)
Gość Niedzielny / ml

Jezuita - dyrektor Centrum Ochrony Dziecka przy Akademii Ignatianum - w wypowiedzi dla "Gościa Niedzielnego" skomentował kontrowersyjne słowa zakonnika z Torunia.

Wypowiedź ojca Żaka została opublikowana przez "Gościa Niedzielnego". Dotyczyła słów o. Rydzyka ws. biskupa Janiaka, którego nazwał "współczesnym męczennikiem mediów".

DEON.PL POLECA

"Dla mnie jest to wypowiedź niezrozumiała, nie do zaakceptowania. Stolica Apostolska właśnie prowadzi dochodzenie, bada dowody w sprawie, w której ksiądz biskup jest oskarżony. Nazwanie go męczennikiem jest nadużyciem, nadużyciem zaufania wiernych - stwierdził o. Żak w komentarzu dla gosc.pl.

Jezuita odniósł się również do słów o. Rydzyka o pedofilii w Kościele. "To że ksiądz zgrzeszył...? No, zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Kto nie ma pokus, niech się pokaże. Jedna jest tylko - Maryja. I Pan Jezus przyszedł podnosić nas wszystkich. Ponosimy konsekwencje za nasze czyny, ale to jest straszne, co się dzieje. I tych biskupów... Nie patrzą na nic. Ks. bp Janiak na raka choruje i ma walczyć z tym wszystkim? To go prędzej rak zje" - powiedział toruński duchowny.

Zdaniem dyrektor Centrum Ochrony Dziecka, powyższe słowa to bagatelizacja cierpienia ofiar i bagatelizacja sakramentu pojednania. "To wręcz ośmieszenie łaski przebaczenia, wysłużonej przez mękę i śmierć Chrystusa. Tak jakby to była łaska z przeceny" - zaznaczył jezuita.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Skomentuj artykuł

O. Adam Żak SJ o wypowiedzi Tadeusza Rydzyka CSsR: niezrozumiała, nie do zaakceptowania
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.