O. Antonello: sens naszego życia to służba i ewangelizacja

O. Antonello: sens naszego życia to służba i ewangelizacja
(fot. Maskacjusz TV / youtube.com)
KAI / pk

"Człowiek przebaczając, czuje jak jego serce przepełnia radość i zaczyna służyć wszystkim, nawet tym ostatnim" - powiedział misjonarz, współzałożyciel brazylijskiej wspólnoty "Przymierze Miłosierdzia", o. Antonello Cadeddu podczas spotkania ewangelizacyjnego w Oświęcimiu.

W oświęcimskim sanktuarium salezjańskim o. Antonello wygłosił w niedzielę kazanie, a po liturgii poprowadził modlitwę o uzdrowienie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkanie zorganizowała bielska Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody w ramach trwającego Tygodnia z Ewangelią.

Kapłan zwrócił uwagę na rolę aktu przebaczenia w ludzkim życiu. Poprosił, by wsłuchać się w słowa Jezusa, zachęcającego wielokrotnie w Ewangelii do przyjęcia postawy służebnej wobec drugiego człowieka.

- Człowiek przebaczając, czuje jak jego serce przepełnia radość i zaczyna służyć wszystkim, nawet tym ostatnim - zaznaczył.

Kaznodzieja przestrzegł przed postrzeganiem życia skoncentrowanego na celach materialnych. - Ludzie myślą, że żyć to jeść, posiadać pieniądze, panować nad innymi, posiadać wiele dóbr. Ale wcześniej czy później człowiek staje się ulubionym jedzonkiem dla robaków - żartował.

- Życie jest bardzo krótkie. To chwila w wieczności, ale dzięki temu jak przeżyjesz tę chwilę, będziesz potem żyć w wieczności. Czy rozumiecie jak jest sens naszego życia? To służba i ewangelizacja, głoszenia słowa Bożego przede wszystkim tym, którzy są daleko od Boga. Należy wymyślać wszystko, żeby głosić słowo Boże - kontynuował kazanie i zachęcił do wyjścia na ulice i place ze słowem ewangelicznej nadziei.

- Nauczcie się piosenek, by śpiewać młodym. Idźcie na place miast, do barów, by ewangelizować - zachęcał. Namawiał do organizacji "Chrystosteki" - czyli spotkań ewangelizacyjnych, będących chrześcijańską odpowiedzi na dyskotekę.

- Jesteśmy stworzeni, by uwielbiać Boga, aby głosić słowo Boże. To daje nam szczęście. Rozejdzie się po mieście, by głosić słowo Boże swoim sąsiadom. Wyjdź na spotkanie osobom, które są narkomanami, alkoholikami prostytutkami. W ten sposób twoje serce napełni się radością, poczujesz się spełniony. W głębi serca masz niepokój, niecierpliwość. A Jezus mówi: głoś innym prawdziwy pokój. Więc jeśli trzeba tańczyć, to tańcz! - podkreślił.

Wraz z brazylijskim kapłanem Mszę św. w ramach 15. Tygodnia z Ewangelią celebrowali ks. dr Przemysław Sawa - kierujący Szkołą Ewangelizacji Cyryl i Metody (SECiM) w Bielsku-Białej, Misjonarz Miłosierdzia w diecezji bielsko-żywieckiej, oraz kustosz sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. ks. Marek Głuch SDB.

W ramach Tygodnia z Ewangelią o. Antonello spotkał się z mieszkańcami Bielska-Białej w kościele aleksandrowickim oraz w kościele św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach.

Włoscy misjonarze - o. Antonello Cadeddu i o. Henrique Porcu założyli 16 lat temu w Brazylii wspólnotę "Przymierze Miłosierdzia". Członkowie wspólnoty prowadzą ewangelizację wśród najuboższych i wykluczonych - wśród bezdomnych, prostytutek, w zakładach poprawczych, więzieniach czy domach pomocy społecznej. Prowadzą także warsztaty i rekolekcje ewangelizacyjne. Często członkami Przymierza zostają osoby, które nawróciły się dzięki spotkaniu z misjonarzami. Trzon wspólnoty stanowią osoby, które złożyły przyrzeczenia życia zgodnego z charyzmatem grupy. Są to misjonarze - osoby konsekrowane i świeckie.

Wspólnoty obecnie istnieje w kilku krajach. Największa wspólnota jest w San Paulo w Brazylii, w tym kraju Przymierze działa w 50 miastach. Grupy istnieją także w Wenezueli, we Włoszech, w Portugalii, Belgii i w Polsce. Pierwsza powstała w Szczecinie, tam też od 2012 roku działa Dom Misyjny.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

O. Antonello: sens naszego życia to służba i ewangelizacja
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.