O duszpasterstwie, sytuacji rodzin i wolności...

Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie / drr

Nauczanie o pokucie i spowiedzi, jakość homilii, zła sytuacja ekonomiczna oraz obrona małżeństwa i wolności religijnej - to główne kwestie, którymi zajęli się biskupi w pierwszym dniu jesiennych obrad amerykańskiego episkopatu. Spotkanie rozpoczęło się wczoraj w Baltimore i potrwa do czwartku.

- Biskupi nie będą w stanie przekonywać wiernych do praktyk pokutnych, (...) jeśli sami najpierw nie rozpoznają własnych grzechów i nie doświadczą łaski pokuty - oświadczył kardynał Timothy Dolan, przewodniczący episkopatu amerykańskiego, w przemówieniu otwierającym jego sesję plenarną. Biskupi zapoznali się z nowym dokumentem, którego zadaniem jest zachęcenie katolików do częstego przystępowania do spowiedzi. Ma on zostać opublikowany przed rozpoczęciem Wielkiego Postu 2013 roku.

Kolejny dokument, nad którym pracują hierarchowie dotyczy podniesienia poziomu homilii głoszonych podczas niedzielnych Mszy św. "Nasi wierni są spragnieni lepszego nauczania, które pomoże im na nowo odkryć wiarę" - stwierdzili biskupi.

Omawiając kwestię obrony małżeństwa, hierarchowie oświadczyli, że dzień wyboru prezydenta był wielkim rozczarowaniem. Tego dnia trzy stany zaaprobowały w referendach "małżeństwa" osób tej samej płci, a jeden odrzucił konstytucyjną poprawkę definiującą małżeństwo jako związek jednego mężczyzny z jedną kobietą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

O duszpasterstwie, sytuacji rodzin i wolności...
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.