Agresja wobec Kościoła, agresja wobec rodziny

KAI / slo

Narastająca agresja wobec Kościoła katolickiego i wobec przesłania, jakie niesie Chrystus, idzie równolegle z agresją skierowaną przeciwko rodzinie - powiedział abp Henryk Hoser otwierając 25 listopada siódmy w diecezji warszawsko-praskiej Ośrodek Formacji Rodziny w Jabłonnie.

- Nie zapominajmy, że rodzina złożona z ojca, matki i dziecka jest na ziemi ikoną Trójcy Świętej, a więc jest taką strukturą miłości, bez której świat zamiera - dodał.

W homilii, nawiązując do obchodzonej tego dnia uroczystości Chrystusa Króla, abp Hoser zwrócił uwagę, że Królowanie Jezusa Chrystusa nie ma nic wspólnego z ludzkim, ziemskim pojęciem sprawowania władzy. - Jest ono wieczne i niezniszczalne. Nie można go wskazać palcem tu czy tam, ponieważ istnieje w ludzkich sercach. Jest to bowiem Królestwo prawdy, pokoju, i sprawiedliwości - tłumaczył. - Choć nie jest ono z tego świata, to możemy w nim uczestniczyć przyjmując Jego prawa. A najpełniejszym i uprzywilejowanym momentem spotkania z Jezusem Królem jest każda Msza św. - zauważył kaznodzieja.

- Bóg pragnie również, aby nasze ziemskie życie układało się według prawa Królestwa Niebieskiego - zauważył abp Hoser podkreślając, że człowiek bez Boga nie jest w stanie sam siebie zrozumieć, stąd jego zagubienie. - Coraz więcej ludzi nam współczesnych nie wie po co i dlaczego żyje, a im bardziej poszukują na własną rękę odcinając się od Boga, tym bardziej błądzą - zauważył.

Zdaniem biskupa warszawsko-praskiego, Jezus oczekuje od nas, abyśmy byli aktywnymi głosicielami Jego Królestwa. - Każdy z nas ma być wierny swojej wierze. Mamy jej strzec, ją rozwijać, ożywiać i rozkrzewiać, ponieważ wiara, która się nie przekłada na życie, czyli jest nieobecna w naszych decyzjach, postanowieniach i działaniach jest wiarą martwą - stwierdził abp Hoser.

DEON.PL POLECA

 

- Niech otwarcie kolejnego Parafialnego Ośrodka Formacji Rodziny będzie dla nas okazją do wyjścia z letargu i podjęcia troski o nasze ogniska domowe - zaapelował arcybiskup. Zwrócił uwagę, że

Narastająca agresja wobec Kościoła katolickiego i wobec przesłania, jakie niesie Chrystus, idzie równolegle z agresją skierowaną przeciwko rodzinie - powiedział abp Henryk Hoser otwierając 25 listopada siódmy w diecezji warszawsko-praskiej Ośrodek Formacji Rodziny w Jabłonnie.

- Uważa się ją jako instytucję, która generuje przemoc, deformuje sumienia, źle wychowuje w związku z czym proponuje się nowe formy życia rodzinnego, takie jak małżeństwa homoseksualne, które z rodziną nie mają nic wspólnego - podkreślił abp Hoser przestrzegając, że ta swoista zamiana wiary na ideologię, jeszcze bardzie prowadzi człowieka na manowce. - Nie zapominajmy, że rodzina złożona z ojca, matki i dziecka jest na ziemi ikoną Trójcy Świętej, a więc jest taką strukturą miłości, bez której świat zamiera - przypomniał. Zachęcał jednocześnie do korzystania z nowo otwartego Parafialnego Ośrodka Formacji Rodziny. - Dobra nowina o rodzinie musi dotrzeć do każdego dlatego też zapraszamy do tego miejsca zarówno młode małżeństwa, jak i osoby z dużym stażem - zachęcał bp warszawsko-praski.

Uroczyste poświęcenie 7 w diecezji Parafialnego Ośrodka Formacji Rodziny odbyło się po liturgii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Agresja wobec Kościoła, agresja wobec rodziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.