O. Leon Knabit zakażony koronawirusem

O. Leon Knabit zakażony koronawirusem
(fot. Maskacjusz TV / youtube.com)
PAP / ps

Mam pozytywny wynik badania na obecność SARS-CoV-2 - poinformował w piątek wieczorem na jednym z portali społecznościowych benedyktyn z Tyńca ojciec Leon Knabit. Dodał, że obecnie przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Krakowie.

"Mam pozytywny wynik badania na obecność SARS-CoV-2. Obecnie przebywam na oddziale zakaźnym w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Proszę o modlitwę i pamiętam w modlitwie o Was wszystkich w tym trudnym czasie..." – napisał na Facebooku o. Knabit.

O zakażeniu o. Knabita poinformowali również na swojej stronie tynieccy benedyktyni. "Nasza wspólnota rozpoczyna dziś dziesięciodniową kwarantannę w związku z potwierdzeniem przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u jednego z naszych mnichów. Kwarantanna potrwa do 8 listopada włącznie. Obejmuje ona zasadniczo teren klauzury klasztornej" – napisano w komunikacie.

Dodano, że zakażonym mnichem jest o. Knabit, najstarszy wiekiem członek wspólnoty. "Obecnie przebywa na oddziale zakaźnym jednego z krakowskich szpitali. Jego stan jest stabilny i nie budzi niepokoju. Jednakże w związku z wystąpieniem u niego niektórych objawów COVID-19 bardzo prosimy wszystkich o modlitwę o szybki powrót do zdrowia dla o. Leona. Jednocześnie informujemy, że o. Leon nie miał kontaktu z nikim spoza wspólnoty przez ostatnie siedem dni" – przekazali benedyktyni.

DEON.PL POLECA

W komunikacie poinformowano również, że w związku z kwarantanną w kościele opactwa nie będzie odbywać się Liturgia godzin. Nie będzie też odprawiana msza wspólnoty o 6.30, a informacje dotyczące innych mszy w kościele opactwa zostaną podane wkrótce.

"Intencje mszalne przyjęte na msze poranne będą odprawiane w czasie mszy o 6.30 i 18.00, odprawianych w kaplicy domowej za klauzurą. Nie są objęte kwarantanną inne instytucje obecne na wzgórzu klasztornym, dlatego też nie przestaną funkcjonować w tym czasie" – dodano.

O. Leon Knabit mieszka w opactwie benedyktyńskim od 1958 r. W latach 2001–2002 był tam przeorem. W grudniu ubiegłego roku skończył 90 lat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Maria Mazurek

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy...

Skomentuj artykuł

O. Leon Knabit zakażony koronawirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.