O. Patton: wzrasta liczba pielgrzymów w Ziemi Świętej

O. Patton: wzrasta liczba pielgrzymów w Ziemi Świętej
(fot. depositphotos.com)
KAI / ms

Za kilka lat Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie będzie jeszcze piękniejsza i bardziej fascynująca. W ten sposób kustosz Ziemi Świętej zapowiedział rozpoczęcie kolejnej fazy prac restauratorskich w tym wyjątkowym dla chrześcijan miejscu.

O. Francesco Patton OFM poinformował, że za tę fazę prac odpowiada Kustodia Ziemi Świętej, a więc wspólnota Kościoła katolickiego. Planowane są prace przy posadzce świątyni oraz systemie jej nagłośnienia. Pod posadzką znajduje się wiele ciekawych, niezbadanych jeszcze rzeczy, stąd będzie to okazja do studiów naukowych na ich temat. Prace zostaną przeprowadzone przez ośrodki naukowe z Turynu, Rzymu i Jerozolimy. Zaznaczył, że planowane prace restauratorskie nie spowodują zamknięcia bazyliki, będzie ona ciągle udostępniona pielgrzymom.

Włoski franciszkanin wskazał także na rosnącą liczbę pielgrzymów odwiedzających Ziemię Świętą. „Moim zdaniem powodów, dzięki którym rośnie liczba pielgrzymów jest kilka. W pewnym sensie wszystkie zainteresowane tym strony zintensyfikowały swoją pracę. Mam na myśli izraelskie i palestyńskie ministerstwo turystyki, ale także i nasz wkład, jak i biur pielgrzymkowych – zaznaczył o. Patton. – Stąd też prawie potroiła się liczba pielgrzymów w ostatnich trzech latach, a liczba zarejestrowanych celebracji liturgicznych podwoiła się, z ponad 250 tys. w 2017 roku do 600 tys. w roku bieżącym. Natomiast na przykład Kafarnaum dwa lata temu odwiedziło około 600 tys. pielgrzymów, zaś w tym roku prawie milion. Jest to więc dość znaczny wzrost”.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

O. Patton: wzrasta liczba pielgrzymów w Ziemi Świętej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.