O powołaniu w franciszkańskim klimacie

O powołaniu w franciszkańskim klimacie
(fot. Tom@Where / (CC BY-NC 2.0) / Flickr)
6 lat temu
KAI / pk

Tematyka różnych rodzajów powołania zdominowała czwartkowy dzień podczas tegorocznego Franciszkańskiego Spotkania Młodych. Odbywa się ono po raz 27. w Kalwarii Pacławskiej k. Przemyśla. Jego hasło to: "Projekt Mesjasz - Wolność".

Najstarszą tradycją Franciszkańskiego Spotkania Młodych tego dnia jest Msza święta neoprezbiterów franciszkańskich. Homilię wygłosił o. Marcin Załuski. Mówił o charyzmacie franciszkańskim, w który wpisuje się mocno cierpienie i krzyż. Kapłan przypominał również, że powołań jest wiele i każdy musi się modlić o odnalezienie własnej drogi.

Następnie o powołaniu do małżeństwa opowiadali Małgorzata i Tomasz Terlikowscy. Pokazali jak wygląda punkt widzenia na wspólne życie ze strony mężczyzny i kobiety, podając przy tym wiele zabawnych przykładów z własnego doświadczenia.

Kolejnymi gośćmi byli dziennikarze Joanna Kryńska i Marcin Żebrowski, którzy opowiadali o swoim życiu prywatnym i zawodowym.

Każdego dnia FSM-u odbywa się tematyczne nabożeństwa. Tym razem modlitwę uwielbienia prowadził o. Piotr Odój. Dzień zakończył film ,,Największy z cudów".

Od początku Spotkania w Kalwarii Pacławskiej odbywają się także koncerty. Wystąpili już: Fioretti, PANdamusic, Full Power Spirit oraz 40 i 30 na 70. ostatnim będzie duet RYMcerze, czyli Bęsiu i DJ Yonas.

W programie piątku, czyli ostatniego pełnego dnia FSM-u jest m.in. Msza św. pod przewodnictwem prowincjała franciszkanów konwentualnych o. Jarosława Zachariasza.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

O powołaniu w franciszkańskim klimacie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.