O. T. Kot SJ nowym Asystentem Regionalnym

O. T. Kot SJ nowym Asystentem Regionalnym
(fot. Jezuickie Duszpasterstwo Powołań)
Logo źródła: Jezuici jezuici.pl / pk

Dnia 4 lipca br. o. Generał Adolfo Nicolas SJ mianował o. Tomasza Kota SJ, obecnego Przełożonego Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego, Konsultorem Generalnym oraz Asystentem Regionalnym dla Europy Centralnej i Wschodniej (ECO).

O. Tomasz Kot SJ urodził się 3 stycznia 1966 r. w Lublinie. Tam się wychowywał i po ukończeniu szkoły średniej studiował przez 1 rok psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a w 1985 r. przerwał studia, aby wstąpić do Towarzystwa Jezusowego. Po nowicjacie w Gdyni studiował filozofię w Krakowie (1987 - 1990). Dwuletnią praktykę duszpasterską odbył w Tuluzie we Francji, a pierwszy cykl teologii studiował w Paryżu (1992 - 1995). Od 1995 studiował na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Najpierw przygotowywał licencjat z teologii biblijnej, a następnie doktorat, który ukończył w grudniu 2001 r. na podstawie pracy: "La fede, via della vita: composizione e interpretazione della Lettera di Giacomo".

Święcenia kapłańskie przyjął dnia 27 czerwca 1996 r. w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie przez posługę abp Józefa Kowalczyka, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce. Od 2001 r. pracował na PWTW Sekcja "Bobolanum" jako wykładowca teologii biblijnej. W roku 2001/2 pełnił funkcję sekretarza "Bobolanum", od roku 2002 do 2009 był Dyrektorem Wydawnictwa "Rhetos", a od 2006 do 2009 również Redaktorem Naczelnym Przeglądu Powszechnego. Dnia 27 września 2006 r., w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie, złożył uroczystą profesję zakonną. Od 26 września 2009 r. jest Prowincjałem Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego, a w ostatnich latach jest też członkiem konsulty Przewodniczącego KWPZM.

Swoje nowe obowiązki w Kurii Generalnej w Rzymie o. Tomasz Kot obejmie dnia 1 października 2015 r.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

O. T. Kot SJ nowym Asystentem Regionalnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.