Obchody 500-lecia urodzin św. Filipa Neri

Obchody 500-lecia urodzin św. Filipa Neri
6 lat temu
KAI / slo

Miłość, prostota i pokora oraz radość - to główne cechy świętości Filipa Neri. Mówił o tym biskup Piotr Turzyński, którzy przewodniczył Mszy św. w kościele Matki Bożej Królowej Świata w Radomiu, gdzie 26 maja obchodzony był odpust z okazji 500-lecia urodzin św. Filipa Neri.

Witając wiernych przełożony radomskich filipinów ks. Mirosław Prasek mówił, że dzisiaj rozpoczynamy rok jubileuszowy, który będzie trwał do maja 2016 roku.

- Papież Franciszek wyznaczył nam zadanie, aby w tym czasie żyć charyzmatem, radością i miłością, którą charakteryzował się św. Filip Neri - mówił ks. Prasek.

W homilii ks. biskup Piotr Turzyński mówił, że miłość, prostota i pokora oraz radość były głównymi cechami św. Filipa Neri. - W czym nas zawstydza święty Filip Neri? O jaką naszą świętość woła? Dlaczego nie przemija? On mówił, abyśmy nie przestawali być radośni, bowiem to najlepsza droga do osiągnięcia doskonałości. Melancholia odwodzi z drogi dobra. Święty Filip Neri chciał, abyśmy sobie pogodę ducha nakazywali. To było niezwykłe apostolstwo, które przyciągało ludzi - mówił biskup Piotr Turzyński.

Z okazji 500-lecia urodzin św. Filipa Neri wszystkie kościoły i kaplice Kongregacji Oratorium (księży filipinów) zostały obdarzone przez Stolicę Apostolską przywilejem odpustu zupełnego.

Główne radomskie obchody 500. rocznicy urodzin św. Filipa Neri odbędą się 14 czerwca o godz. 13.00. Mszę świętą jubileuszową odprawi abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Uroczystość będzie transmitowana przez TVP Polonia.

Rok jubileuszowy będzie trwał do 2016 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Obchody 500-lecia urodzin św. Filipa Neri
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.