Oburzenie wystąpieniem G. Brauna na KUL
Głębokie oburzenie wystąpieniem 11 kwietnia Grzegorza Brauna na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim a "w szczególności oklaskami studentów i niezrozumiałą powolnością władz Uczelni w reagowaniu na szkalowanie w jej murach Wielkiego Kanclerza KUL śp. abp. Józefa Życińskiego" - wyrazili w przesłanym KAI oświadczeniu członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie.
W oświadczeniu zaapelowali do rektora KUL, a także do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego "o niezwłoczne wyjaśnienie wszystkich okoliczności, które do tego doprowadziły oraz o podjęcie działań wykluczających w przyszłości takie sytuacje i zapewniających realizację misji KUL-u, którą według statutu jest przede wszystkim 'kształcenie i wychowywanie inteligencji katolickiej oraz współtworzenie chrześcijańskiej kultury'".
Warszawa, 16 maja 2011 r.
Głęboko oburzeni tym, co się wydarzyło na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w dniu 11 kwietnia 2011 roku, w szczególności oklaskami studentów i niezrozumiałą powolnością władz Uczelni w reagowaniu na szkalowanie w jej murach Wielkiego Kanclerza KUL śp. abp Józefa Życińskiego;
pamiętający, że milczenie wobec zła i kłamstwa oznacza formę cichego przyzwolenia;
zatroskani upadkiem wrażliwości obywatelskiej na kwestię przyzwoitości i etycznych standardów dyskursu publicznego;
świadomi roli i znaczenia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Kościele i kulturze polskiej;
apelujemy do Rektora KUL-u, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego o niezwłoczne wyjaśnienie wszystkich okoliczności, które do tego doprowadziły oraz o podjęcie działań wykluczających w przyszłości takie sytuacje i zapewniających realizację misji KUL-u, którą według statutu jest przede wszystkim kształcenie i wychowywanie inteligencji katolickiej oraz współtworzenie chrześcijańskiej kultury.
Zarząd Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie
Skomentuj artykuł