Od dziś VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny

Od dziś VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny
(fot. azoomwithaview/flickr.com/CC)
KAI / pz

Od 4 do 10 maja pod hasłem "Wierzę w Ciebie, Jezu Chryste, Synu Boży" potrwa VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Tydzień rozpoczyna tzw. Niedziela Biblijna.

Tydzień Biblijny jest organizowany przez Stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. Jak informują organizatorzy, inicjatywa i tematyka wyrosła na kanwie dwóch ważnych wydarzeń: roku Św. Pawła oraz Synodu Biskupów w Rzymie (5-26 października 2008), poświęconego Słowu Bożemu w życiu i misji Kościoła.

Oba wydarzenia przypomniały o fundamentalnym miejscu Pisma Świętego w codziennych działaniach duszpasterskich i zachęciły do uczynienia z niego podstawowego narzędzia przepowiadania.

Organizatorzy w Tygodniu Biblijnym chcą także zwrócić uwagę propagowanie wiedzy i kultury biblijnej, jako podstawy formacji chrześcijańskiej.

Proponowane pomoce liturgiczne i duszpasterskie nawiązują do hasła roku duszpasterskiego, które ukierunkowuje życie Kościoła w Polsce na pogłębienie wiary w Jezusa Chrystusa - Syna Bożego.

Na stronie www.biblista.pl dostępne są materiały, które mogą być użyteczne w przygotowaniu Tygodnia Biblijnego w parafiach.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Od dziś VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.