Od jutra młodzi będą odpowiadać na pytania Synodu Biskupów

Od jutra młodzi będą odpowiadać na pytania Synodu Biskupów
(fot. shutterstock.com)
4 lata temu
KAI / pk

youth.synod2018.va - od jutra pod tym adresem młodzi z całego świata będą mogli odpowiadać na pytania ankiety presynodalnej przygotowanej przez sekretariat Synodu Biskupów.

Zebrane odpowiedzi posłużą w przygotowaniu "Instrumentum laboris" - dokumentu roboczego, który posłuży do prac Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w październiku przyszłego roku.

Zgodnie z zapowiedziami sekretariatu Synodu Biskupów, przygotowana została strona internetowa zawierająca ankietę presynodalną dedykowaną młodzieży. Od jutra młodzi z całego świata będą mogli odpowiadać na pytania znajdujące się w kwestionariuszu zamieszczonym na stronie youth.synod2018.va. Zarówno papież Franciszek, jak też Sekretarz Generalny Synodu Biskupów kard. Lorenzo Baldisseri przypominają, że do wypowiedzi zaproszeni są wszyscy młodzi, nie tylko ci, uważający się za praktykujących, a w sposób szczególny młodzi, poszukujący wiary.

- To jest Synod młodych i wszyscy chcemy słuchać siebie nawzajem. Każdy młody człowiek ma coś do powiedzenia innym, ma coś do powiedzenia dorosłym, ma coś do powiedzenia księżom, siostrom zakonnym, biskupom i papieżowi. Wszyscy musimy was wysłuchać! - mówił papież w wigilię Niedzieli Palmowej, podczas spotkania z młodzieżą w bazylice Santa Maria Maggiore.

Odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie będzie można przesyłać do 30 listopada, poprzez formularz zawarty na stronie internetowej. Posłużą one do zredagowania "Instrumentum laboris" - dokumentu roboczego, który będzie używany podczas obrad najbliższego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów.

XV Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. "Młodzież, wiara i rozeznanie powołania" odbędzie się w październiku 2018 r. w Watykanie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Od jutra młodzi będą odpowiadać na pytania Synodu Biskupów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.