Od najbliższej soboty dostępna relikwia sutanny bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Od najbliższej soboty dostępna relikwia sutanny bł. ks. Jerzego Popiełuszki
(fot. wikipedia.org / facebook.com)
1 rok temu
KAI / jb

Od najbliższej soboty w jednej z kaplic kościoła św. Stanisława Kostki w Warszawie będzie można nawiedzić relikwię sutanny, w której zginął bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Sutanna w ubiegłym roku poddawana była specjalistycznej konserwacji.

Sutanna będąca świadkiem śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki nosi widoczne ślady dramatycznych wydarzeń z października 1984 roku. Widoczne są na niej przedarcia i ślady wiślanego błota. W ubiegłym roku była ona poddana konserwacji i ochronie, które realizowane były tak, żeby nie naruszyć świadectw dramatu. Specjalistyczna dezynfekcja zachowała ślady genetyczne i organiczne wstrząsających wydarzeń z czasu PRL.

- To wyjątkowe wyróżnienie móc dotykać, podejmować prace konserwatorskie przy ubraniu Księdza Jerzego, męczennika za...

Opublikowany przez Ks. Jerzy Popiełuszko Piątek, 21 lutego 2020

Sutannę tą umieszczono w specjalistycznej, pancernej gablocie w jednej z odnowionych kaplic kościoła Świętego Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. W kościele tym błogosławiony ksiądz Jerzy odprawiał słynne Msze za Ojczyznę i tu mieszkał przez cztery ostatnie lata życia.

Relikwię tą będzie można nawiedzać od najbliższej soboty. Kaplica będzie otwarta w godzinach 10:00 - 16:00. Podobnie w każdą, kolejną, pierwszą sobotę miesiąca.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Od najbliższej soboty dostępna relikwia sutanny bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.