Odnalezione relikwie św. Jana Bosko powróciły w jego strony rodzinne

Odnalezione relikwie św. Jana Bosko powróciły w jego strony rodzinne
(fot. shutterstock.com)
KAI / kk

Z 202. rocznicą urodzin św. Jana Bosko zbiegł się powrót jego relikwii do katedry w jego rodzinnej miejscowości Castelnuovo don Bosco w prowincji Asti w Piemoncie, skąd skradziono ją na początku dniach czerwca.

Odnaleziono ją po około dziesięciu dniach, a winowajca, który dopuścił się śmiałej kradzieży, przebywa obecnie w areszcie domowym w Pinerolo pod Turynem.

Skradziono relikwie Jana Bosco >>

Relikwię, którą stanowi fragment mózgu włoskiego świętego - założyciela zgromadzenia salezjanów - znaleźli karabinierzy. W uroczystości z okazji jej powrotu do katedry wziął więc udział miejscowy komendant tego korpusu (specjalizującego się w odzyskiwaniu skradzionych dzieł sztuki). Obecny był również przebywający w tamtych stronach na letnim wypoczynku kardynał Tarcisio Bertone, emerytowany watykański sekretarz stanu, który sam jest salezjaninem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Ziółek SJ
14,94 zł
24,90 zł

Zwyczajność jest najwymowniejsza, a w codzienności najpełniej wyraża się istota życia. Dlatego Pan Jezus, mówiąc o tym, co najważniejsze, opowiadał zwyczajne, ludzkie historie. Dzięki temu rozumieli Go wszyscy: i wykształceni - obeznani w Piśmie, i...

Skomentuj artykuł

Odnalezione relikwie św. Jana Bosko powróciły w jego strony rodzinne
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.