Odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana już 18 listopada

Odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana już 18 listopada
(fot. shutterstock.com)
PAP / kw

Wolność trzeba nam dobrze zagospodarować, ale własnymi siłami nie jesteśmy tego w stanie uczynić. Dlatego chcemy upraszać pomoc od naszego Pana - napisał bp Stanisław Jamrozek, delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych w liście do czcicieli Chrystusa Króla z całej Polski.

W liście przekazanym PAP w środę przez biuro prasowe KEP, bp Jamrozek zaprasza w nim na uroczystość ponowienia Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana 18 listopada. Przypomina w nim też, że proklamowany w 2016 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Akt zostanie ponowiony 18 listopada. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 17 listopada, od sympozjum poświęconego królowaniu Chrystusa. W niedzielę wierni zgromadzą się w sanktuarium św. Jana Pawła II, by przez jego wstawiennictwo upraszać światło Ducha Świętego i błogosławieństwo dla ojczyzny. Następnie odbędzie się procesyjne przejście do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie będzie miała miejsce Eucharystia i ponowienie Aktu.

"Dwa lata temu pasterze Kościoła w Polsce, widząc zagrożenia płynące ze świata, który chce usunąć Jezusa z życia społeczności i jednostek - dokonali w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach +Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana+. Uczynili to wraz ze zgromadzonym ludem bożym w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla. Wobec zagrożeń zrodziła się pilna potrzeba Jego intronizacji poprzez pobudzenie wszystkich wierzących do żywej wiary i życia opartego na zasadach ewangelicznych. Poprzez ten akt zobowiązaliśmy się bronić królewskiej czci Chrystusa, pełnić zawsze i wszędzie Jego wolę, strzec prawości naszych sumień, troszczyć się o świętość życia. Wyraziliśmy głębokie pragnienie czynnego angażowania się w życie Kościoła, kierowanie się jego nauczaniem w codziennym życiu. Przyrzekliśmy posłuszeństwo Jezusowi w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym całego naszego Narodu" - podkreślił w liście bp Jamrozek.

Dodał, że mijają już dwa lata od tego doniosłego wydarzenia i wiemy, że niełatwo jest zrealizować złożone przyrzeczenia. "Doświadczamy bowiem naszej ludzkiej słabości, jak też przeciwności ze strony świata, wrogo nastawionego do Boga, Kościoła i wszystkich wierzących. Toczy się walka duchowa nie tylko o kształt naszych czasów, ale przede wszystkim o ludzkie dusze i o panowanie nad nimi. Jako ludzie wierzący ufamy, że stojąc u boku Chrystusa Króla, odniesiemy zwycięstwo i osiągniemy niebo" - czytamy w liście.

DEON.PL POLECA

Bp Jamrozek, nawiązując w liście do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości napisał: "Dzięki ofiarnej miłości naszych przodków, ich heroicznej miłości do Boga i ojczyzny, jesteśmy dziś narodem wolnym. Tę wolność trzeba nam dobrze zagospodarować, ale własnymi siłami nie jesteśmy tego w stanie uczynić. Dlatego chcemy upraszać pomoc od naszego Pana, Jego panowaniu na nowo oddać nas samych i nasz umiłowany kraj".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana już 18 listopada
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.