Odpowiednim miejscem do kanonizacji jest Rzym

KAI / pz

Kanonizacja Jana Pawła II odbędzie się wcześniej, a nie później, jednak najbardziej odpowiednim miejscem do ogłoszenia świętym głowy Kościoła powszechnego jest Rzym - powiedział KAI ks. prałat Robert Nęcek, rzecznik Krakowskiej Kurii Metropolitalnej. Odniósł się tym samym do publikacji w dzisiejszej Rzeczpospolitej, która spekuluje, że uroczystość mogłaby się odbyć w Krakowie w roku 2015 podczas Światowych Dni Młodzieży.

Ks. Nęcek przypomniał, że Konferencja Episkopatu Polski zaproponowała, aby miastem, w którym odbędą się Światowe Dni Młodzieży w 2015 r. był Kraków. Ta propozycja trafiła już do odpowiedniej watykańskiej dykasterii, odpowiedzialnej za organizację Dni, jednak zgodnie z ustalonym zwyczajem, decyzja gdzie odbędzie się następne spotkanie, zostanie ogłoszona na zakończenie Dni Młodzieży, które planowane są na przyszły rok w Rio de Janeiro.

- Wszystko leży w gestii Ojca Świętego, włącznie z terminami - stwierdził rzecznik Kurii. - Od siebie mogę dodać, że najbardziej odpowiednim miejscem do kanonizacji Jana Pawła II - głowy Kościoła powszechnego - jest Rzym. Kraków jest Krakowem, ale nie jest Rzymem - stwierdził ks. Nęcek.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Odpowiednim miejscem do kanonizacji jest Rzym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.