Ojciec Knabit wyszedł ze szpitala i czuje się dobrze

Ojciec Knabit wyszedł ze szpitala i czuje się dobrze
fot. Maskacjusz TV / YouTube
PAP / pk

Ojciec Leon Knabit wyszedł ze szpitala i wrócił do opactwa benedyktynów w krakowskim Tyńcu – poinformowali zakonnicy w mediach społecznościowych.

"Ojciec Leon czuje się dobrze i przekazuje wszystkim swoje pozdrowienia. Jednocześnie dziękuje tym, którzy modlili się w jego intencji. Do tych podziękowań dołącza się cała wspólnota mnichów z Tyńca" - napisali benedyktyni.

DEON.PL POLECA91-letni Leon Knabit trafił do szpitala w Wielki Piątek po tym, jak pojawiły się u niego niepokojące objawy. Jak przekazali benedyktyni, problemy mnicha nie wynikały z zakażenia koronawirusem lub powikłań po covid, ale ze stanu zapalnego, który udało się wyleczyć.

"W dalszym ciągu polecamy Waszym modlitwom życie i zdrowie naszego najstarszego mnicha" - zwrócili się z prośbą benedyktyni.

O. Knabit pod koniec października po zakażeniu koronawirusem trafił do szpitala, opuścił go w pierwszych dniach listopada.

Benedyktyn słynie z werwy i poczucia humoru, podąża za duchem czasu - nieobce mu są nowe technologie, internet i media społecznościowe. W 2016 r., w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, był twarzą kampanii "Młodość to stan ducha". Ukazała się też wtedy jego książka "Młodość to nie tylko wiek. Młodość to stan ducha".

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Skomentuj artykuł

Ojciec Knabit wyszedł ze szpitala i czuje się dobrze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.