"Ojciec Święty jest przejęty sytuacją na świecie"

"Ojciec Święty jest przejęty sytuacją na świecie"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
RV / pk

W dorocznej audiencji dla korpusu dyplomatycznego po raz pierwszy uczestniczył nowy ambasador Polski Janusz Kotański.

Dzieląc się swymi wrażeniami podkreślił on, że zarówno papież, jak i dyplomaci zdają sobie sprawę z tego, w jak trudnej sytuacji znajduje się dzisiaj świat. Dlatego też mocne słowa Franciszka o bezpieczeństwie i pokoju okazały się w tym kontekście bardzo trafne - uważa Kotański.

- Widać było, że Ojciec Święty jest przejęty sytuacją na świecie, że nie traci nadziei. Wierzy, że dobro zwycięży. Wyraźnie stwierdził, że sytuacja, w której jest tyle konfliktów, jest absolutnie niedopuszczalna. Trzeba zrobić wszystko, żeby dyplomacja działała dla pokoju. Widać tu znaczenie Stolicy Apostolskiej.

W tym świecie rozchwianych autorytetów nadal Stolica Apostolska, nadal Ojciec Święty ze swoim przesłaniem pokoju przede wszystkim, przesłaniem walki z niewolnictwem, z handlem ludźmi, walki w obronie dzieci, w obronie bezbronnych jest tym autorytetem moralnym, który może skupiać. I to było widać.

Reakcje ambasadorów są zawsze stonowane, jak to u dyplomatów, ale to przemówienie było mocne. Widać, że stoimy przed trudnym rokiem, pełnym wyzwań. No, a Ojciec Święty o Polsce pamięta, co dla nas jest bardzo ważne. Ja ze swej strony podziękowałem mu raz jeszcze za wizytę w Polsce i podkreśliłem, że rozpalił w Polsce płomień miłosierdzia i miłości - powiedział Radiu Watykańskiemu ambasador Kotański.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Ojciec Święty jest przejęty sytuacją na świecie"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.