"Oni przy Bogu są mocniejsi, niż byli za życia"

"Oni przy Bogu są mocniejsi, niż byli za życia"
Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia od 13 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. W tym roku objęła pomocą już 2,5 tys. osób z 42 diecezji Polski.
KAI / slo

Święci będący przy Bogu są mocniejsi teraz, niż byli za życia - uważa ks. Dariusz Kowalczyk z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dodał, że "kanonizacja Jana Pawła II będzie ponownym ukochaniem tej postaci", zaś stypendystów nazywa "duchowymi dziećmi papieża".

Ks. Dariusz Kowalczyk przypomina, że fundacja powstała, by upamiętniać pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie jego nauczania i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Dodał, że fundacja prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. - Nasi stypendyści są spadkobiercami nauczania papieskiego, chcą pokazać, że warto żyć tymi wartościami. To przesłanie niosą w świat - powiedział ks. Kowalczyk.

Dodaje, że wielu stypendystów nie miało możliwości poznania Jana Pawła II, ale chce poznać jego duchowe dziedzictwo. - Mówią, że chcą się nasycić obecnością Ojca Świętego w przede dniu jego kanonizacji. Mówią wprost, ze chcą odtworzyć te fragmenty życia, która sprawiły, że był tak wielką postacią. Ten rys papieski gdzieś w nich jest - podkreślił ks. Kowalczyk.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia od 13 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. W tym roku objęła pomocą już 2,5 tys. osób z 42 diecezji Polski. Wśród nich jest Aleksandra Halicka. - Jan Paweł II jest obecny w naszych sercach, zaś jego kanonizacja jeszcze bardziej umocni w nas jego duchowe dziedzictwo. A wszystko przez poznawanie dokumentów papieskich, a nawet poezji - powiedziała stypendystka z Radomia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Oni przy Bogu są mocniejsi, niż byli za życia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.