ONZ ogłosiła Międzynarodowy Rok Rodziny

6 lat temu
KAI / drr

Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2014 Międzynarodowym Rokiem Rodziny. Z tej okazji ONZ przypomniała, że w przyszłym roku przypada 20. rocznica ogłoszenia pierwszego Roku Rodziny.

"Ta rocznica będzie dobrą okolicznością do przeanalizowania roli rodziny w rozwoju społecznym oraz aktualnych kierunków rozwoju polityki rodzinnej" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej organizacji.

Wśród głównych tematów przyszłorocznych obchodów jest walka z ubóstwem rodzin oraz ich marginalizacją społeczną, problematyka związana z relacjami między rodziną a pracą, a także starania o lepszą integrację społeczną i solidarność międzypokoleniową w rodzinie i społeczeństwie.

Informując o tym austriacka agencja katolicka Kathpress podała do wiadomości, że wiedeński Komitet ds. Rodziny zapowiedział, iż w Międzynarodowym Roku Rodziny 2014 zwróci uwagę na aspekty społeczno-polityczne i wkład społeczeństwa obywatelskiego na rzecz dobra rodziny.

W okresie między lutym i czerwcem 2014 r. planowane są spotkania ekspertów w Dausze, Brukseli, Nowym Jorku i Warszawie. Będą one poświęcone rozwojowi struktur rodzinnych, propagowaniu przyjaznej dla rodzin polityki ustawodawczej oraz problematyce biednych rodzin, równowagi między życiem rodzinnym i pracą oraz solidarności międzypokoleniowej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

ONZ ogłosiła Międzynarodowy Rok Rodziny
Komentarze (1)
A
anonim
15 stycznia 2015, 18:45
30 rocznica

Skomentuj artykuł

ONZ ogłosiła Międzynarodowy Rok Rodziny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.