Opole: bezpłatny punkt informacyjny dla migrantów z Europy Wschodniej

Opole: bezpłatny punkt informacyjny dla migrantów z Europy Wschodniej
(fot. Eliza Bartkiewicz / episkopat.pl)
KAI / sz

Z inicjatywy opolskiego biskupa Andrzeja Czai, przy Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu działa od marca bezpłatny punkt informacyjny dla migrantów pochodzących z Europy Wschodniej. Można w nim uzyskać informacje w zakresie różnych spraw urzędowych i pomoc duchową w języku rosyjskim, ukraińskim i białoruskim.

 

Punkt informacyjny zlokalizowany jest w budynku katechetycznym, w którym znajduje się także świetlica Cegiełka, przy Parafii Przemienienia Pańskiego na Osiedlu Armii Krajowej (dawny "ZWM"). Zainteresowani mogą uzyskać pomoc we wtorki od 19.15 do 20.15 oraz w niedziele w godzinach od 13.30 do 15.00. Ponadto, w dni robocze od 16.00 do 20.00 pod numerem telefonu 721 888 771.

Migranci mogą uzyskać pomoc w wypełnianiu różnych dokumentów związanych z legalizacją swojego pobytu w Polsce oraz informacje dotyczących podjęcia pracy, edukacji, pomocy socjalnej czy stypendialnej. Wśród dyżurujących jest także pochodzący z Białorusi ks. Witali Burko, który pomaga w sprawach duchowych i duszpasterskich.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Opole: bezpłatny punkt informacyjny dla migrantów z Europy Wschodniej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.