Opole: krzyż i ikona ŚDM peregrynują po diecezji

Opole: krzyż i ikona ŚDM peregrynują po diecezji
(Logo ŚDM Kraków 2016)
KAI / ptsj

"Módlcie się wiele o wiarę w świecie, pokój i o miłość w rodzinach!" - apelował bp Andrzej Czaja do młodych w niedzielę wieczorem w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu, podczas nabożeństwa powitania krzyża i ikony Matki Bożej Salus Romani Populi - znaków ŚDM, przekazanych przez młodych z Czech na Biskupiej Kopie.

"Krzyż Światowych Dni Młodzieży nie może być inny, a jednak w pewnym sensie jest inny" - powiedział bp Czaja do młodzieży zgromadzonej w Opolu. "Inny, bo jest wyjątkowym świadkiem drogi młodych ludzi, wielu minionych pokoleń i drogi młodych ludzi dzisiejszego pokolenia. Dużo ten krzyż widzi i jest świadkiem tego, co dzieje się w świecie - dobrego, a nieraz złego. Świadkiem wiary wielu młodych ludzi, którzy się do niego garną, ale też świadkiem wielkiego zobojętnienia tych, co znają Jezusa. Ceńmy sobie ten krzyż - wyjątkowego świadka kroczenia Jezusa przez ziemię" - mówił do młodych ordynariusz opolski.

Bp Rudolf Pierskała, odpowiedzialny za przygotowanie ŚDM w diecezji opolskiej zachęcił młodzież do działania. "Dużo możemy zrobić! Indywidualnie rozmawiać, zachęcać, przypominać i mówić: wyjdźcie z okopów, z tych różnych gniazdek swoich i przyjdźcie. Wzywać trzeba do nawrócenia! Mamy w perspektywie Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, więc musimy nauczyć się otwarcia, gościnności, otwartości, poświęcenia i wyjścia do drugiego. Jeśli tego nie nauczymy się podczas peregrynacji do 2016 roku, to potem będzie tego brakowało. To jest nasza szansa!" - podkreślił bp Pierskała.

W najbliższych dniach znaki ŚDM będzie można uczcić na Opolskim Spotkaniu Młodych, rekolekcjach dla uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Opola, w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.

Zakończenie peregrynacji krzyża i ikony Światowych Dni Młodzieży w diecezji opolskiej nastąpi 3 stycznia w Raciborzu, gdzie znaki zostaną przekazane archidiecezji katowickiej.

DEON.PL POLECA

Szczegółowe informacje na stronie: www.sdmopole.pl

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Opole: krzyż i ikona ŚDM peregrynują po diecezji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.