"Ordynariat dla anglikanów to pomysł Papieża"

"Ordynariat dla anglikanów to pomysł Papieża"
Kard. William Levada (fot. Ambrose Little / flickr.com)
Logo źródła: Radio Watykańskie Radio Watykańskie

Ordynariat dla byłych anglikanów to pomysł Benedykta XVI - ujawnił w Londynie prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Kard. William Levada wziął udział w spotkaniu Stowarzyszenia Przyjaciół Ordynariatu. Jego głównym celem jest stworzenie finansowego zaplecza dla tej nowej struktury w Kościele katolickim, przeznaczonej dla konwertytów z anglikanizmu.

Są wśród nich byli żonaci pastorzy, którzy mają na utrzymaniu rodziny, a odchodząc ze Wspólnoty Anglikańskiej stracili dobrze opłacaną posadę. Roczny koszt utrzymania ordynariatu szacujemy na milion funtów - powiedział jego zwierzchnik ks. Keith Newton, były biskup Richborough. W przyszłości chcemy być samowystarczalni, ale teraz zależymy od hojności dobroczyńców - wyjaśnił były duchowny anglikański.

Kard. Levada przyjechał do Londynu, aby dać wyraz trosce Watykanu o ordynariat. Apeluję do wszystkich katolików o wsparcie dla tej nowej struktury, która powstała z inicjatywy Benedykta XVI - mówił szef watykańskiej dykasterii. Ujawnił on, że to sam Papież zaproponował utworzenie ordynariatu, czerpiąc wzór z istniejącego w Kościele zachodnim rytu ambrozjańskiego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Ordynariat dla anglikanów to pomysł Papieża"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.