Ordynariat polowy o zbiórce na potrzebujących w Syrii

Ordynariat polowy o zbiórce na potrzebujących w Syrii
(fot. thomas koch / Shutterstock.com)
KAI / psd

Kwestę na rzecz pomocy potrzebującym w Syrii przeprowadzi w sobotę 14 stycznia Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. "To akcja pokazująca wrażliwość Polaków, którzy od lat wspierają uchodźców w Iraku i Syrii" - ocenia ks. Waldemar Cisło, dyrektor polskiej sekcji Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie", które będzie rozdzielać zebrane środki.

Środki zostaną zebrane podczas pikników wojskowych, które odbędą się w ramach powitania wojsk amerykańskich w Polsce.

Kwestę przeprowadzą harcerze i członkowie organizacji proobronnych w następujących miastach: Żaganiu, Warszawie, Gdyni, Poznaniu, Łodzi, Białymstoku, Wrocławiu, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Rzeszowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Opolu i Katowicach.

Zebrana środki zostaną przekazane polskiej sekcji Stowarzyszenia "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" na wsparcie poszkodowanych w wyniku działań wojennych w Syrii.

Ks. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji z uznaniem odniósł się do tej inicjatywy. "Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Caritas Ordynariatu wybrało najlepszą i najbardziej oczekiwaną formę pomocy. Ofiarami wojny są zawsze najsłabsi: kobiety, dzieci i starcy - oni pozostali na miejscu. Tą akcją pokazujecie Państwo wrażliwość Polaków, którzy od lat wspierają uchodźców w Iraku i Syrii. Polska - Ojczyzna "Solidarności" - poprzez tę akcję służb mundurowych, pokazuje swoją solidarność z najsłabszymi. A ofiarność Polaków pozwala nam powiedzieć: ludzie są o wiele lepsi niż nam się wydaje!".

DEON.PL POLECA

 

Pełna treść komunikatu znajduje się na stronie internetowej Ordynariatu Polowego.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ordynariat polowy o zbiórce na potrzebujących w Syrii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.