Osiem tysięcy młodych świętowało i modliło się w Londynie

Osiem tysięcy młodych świętowało i modliło się w Londynie
Flame Congress - www.youtube.com / CYMFed
KAI / pzk

Ok. 8 tys. młodych brytyjskich katolików zgromadziło się dzisiaj na wydarzeniu Flame Congress w hali Wembley Arena w Londynie, by wspólnie świętować, modlić się, a także wysłuchać świadectw. Specjalne przesłanie skierował do młodych Papież Franciszek. Życzył im, aby jak Maryja potrafili z pośpiechem odpowiedzieć na wezwanie Pana.

Te słowa są nawiązaniem do tematu tegorocznej edycji Flame Congress. Inspiruje się ona tym samym wersetem co zbliżające się Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. Organizatorzy pragną wstać po okresie pandemii, wstać jako młodzi katolicy odkrywający piękno wiary.

W ramach wydarzenia zaplanowano słowo kard. Tagle, a także świadectwo młodej Kolumbijki pracującej w puszczy amazońskiej. Przemówił ponadto Robert Bilott, prawnik, który przez wiele lat prowadził batalię przeciw firmie zanieczyszczającej środowisko. Jej działania prowadziły m.in. do masowego pomoru zwierząt i chorób wśród ludzi. W Flame Congress wystąpili także artyści, m.in. piosenkarka Adeniké i raper Faith Child. Z kolei grupa One Hope Project poprowadziła uwielbienie.

Flame Congress jest największym kościelnym wydarzeniem młodzieżowym w Wielkiej Brytanii.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anna Królikowska
Pojęcia religijne młodzieży. Badania empiryczne denotacyjnego i konotacyjnego rozumienia pojęć podejmuje problematykę w polskim kontekście badań psycho-pedagogicznych oryginalną i pionierską, prezentując jednocześnie jej szerszy kontekst uwarunkowań kulturowych, filozoficznych, psychologicznych, socjologicznych, pedagogicznych, które mogą mieć znaczenie...

Skomentuj artykuł

Osiem tysięcy młodych świętowało i modliło się w Londynie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.