"Ostatnie słowo należy do życia"

"Ostatnie słowo należy do życia"
KAI / drr

- Zmartwychwstanie Chrystusa jest świadectwem tego, że ostatnie słowo nie należy do śmierci. Ostatnie słowo należy do życia - mówi prymas Polski abp Józef Kowalczyk, składając świąteczne życzenia za pośrednictwem Internetu.

W słowie życzeń zarejestrowanych przez gnieźnieńską telewizję i zamieszczonych na stronach internetowych www.prymaspolski.pl i www.archidiecezja.pl abp Kowalczyk przypomina, że święta Zmartwychwstania Pańskiego są największymi w roku liturgicznym.

- Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał - mówi św. Paweł - próżna by była nasza wiara. W prefacji, którą śpiewamy w czasie Rezurekcji są piekę słowa (…), że zmartwychwstanie Chrystusa jest nadzieją naszego zmartwychwstania. Bóg tak umiłował świat, że jednorodzonego Syna zesłał, aby nam otworzył bramy życia wiecznego. Bóg stoi po stronie życia. Zmartwychwstanie Jezusa jest znakiem i świadectwem tego, że ostatnie słowo nie należy do śmierci. Ostatnie słowo należy do życia - mówi metropolita gnieźnieński.

Przypomina również, że dar życia ludzkiego jest największym darem, jaki człowiek otrzymuje od Boga. Wyrazem troski o ten dar jest m.in. otwarte niedawno w Gnieźnie Okno Życia, które - jak przyznaje abp Kowalczyk - jest znakiem solidarności z wszystkimi, którzy stoją po stronie życia, życia, którego - dodaje hierarcha - "chcemy za wszelką cenę bronić, promować i wspomagać tak, aby urastało do rozmiarów, które Opatrzność Boża w swoim zbawczym planie przewidziała".

DEON.PL POLECA

Abp Kowalczyk podkreśla również, że święta Wielkiej Nocy usposabiają nas, abyśmy "optymistycznie patrzyli na codzienność naszego życia, mimo wielorakich trudności, których jest wiele". Na koniec zachęca do radosnego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego i podziękowania Bogu, iż możemy to czynić w wolnej Polsce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Ostatnie słowo należy do życia"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.