Oświadczenie rzecznika biskupa tarnowskiego w sprawie zatrzymania diakona Grzegorza N.

Oświadczenie rzecznika biskupa tarnowskiego w sprawie zatrzymania diakona Grzegorza N.
(fot. shutterstock.com)
KAI / pk

Diakon Grzegorz N. z tarnowskiego seminarium usłyszał zarzuty posiadania i rozpowszechniania materiałów pornograficznych m.in. z udziałem nieletnich, a nawet zwierząt. Jest oświadczenie rzecznika biskupa tarnowskiego.

"W związku z zatrzymaniem diakona Grzegorza N. - decyzją Biskupa Diecezjalnego z dnia 16 maja br. - został on zawieszony w obowiązkach wynikających z przyjęcia święceń diakonatu" - informuje ks. Ryszard Nowak.

DEON.PL POLECACzy księża-pedofile powinni być ekskomunikowani?>>

Rzecznik biskupa podkreśla, że gdyby ze strony przełożonych seminaryjnych były wcześniej jakiekolwiek podejrzenia w tym względzie, to w żadnym wypadku podejrzany diakon nie zostałby dopuszczony do święceń diakonatu.

"Oczekujemy na zakończenie dochodzenia prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Po zapadnięciu wyroku sądu cywilnego zostanie wszczęte dochodzenie kanoniczne, które - jeśli potwierdzą się postawione zarzuty - może skutkować wydaleniem ze stanu duchownego. To bardzo bolesna i przykra dla nas sprawa" - stwierdza ks. Nowak.

Grzegorz N. przebywa w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Krzysztof Wons SDS

20 rozważań o codziennych wyborach

„Jako osoby wolne żyjemy w napięciu między stanem łaski a stanami pokusy i grzechu. Dzisiejszy świat próbuje przemilczeć to napięcie. Lansuje modele życia bez napięć i bez walki. (…) W...

Skomentuj artykuł

Oświadczenie rzecznika biskupa tarnowskiego w sprawie zatrzymania diakona Grzegorza N.
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.