Oświadczenie Stowarzyszenia LEDNICA 2000 dotyczące lednickich Spotkań Młodych

Oświadczenie Stowarzyszenia LEDNICA 2000 dotyczące lednickich Spotkań Młodych
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

„Stowarzyszenie i jego członkowie na miarę swoich możliwości nadal pragną i będą wspierać działalność duszpasterską Dominikanów, w szczególności związaną z dziełem Lednicy, w tym organizację najbliższego i kolejnych Spotkań Młodych LEDNICA 2000” – czytamy w oświadczeniu przekazanym przez Andrzeja Ranke, sekretarza i rzecznika prasowego Stowarzyszenia LEDNICA 2000 im. o. Jana W. Góry OP.

Pełna treść oświadczenia:

Drodzy Przyjaciele Lednicy

Zawiadamiamy, że w efekcie dotychczasowych rozmów Stowarzyszenia LEDNICA 2000 im. o. Jana W. Góry OP oraz Dominikanów dotyczących Lednicy oraz wynikających z nich decyzji, Dominikanie przejęli od Stowarzyszenia pełną samodzielną odpowiedzialność za organizację Spotkań Lednickich, a od 1 września 2023 roku także za Dom Spotkań i Ośrodek Duszpasterski na Polach Lednickich.

Powyższe jest przejawem dobrej woli Stowarzyszenia i wyjściem naprzeciw zgłoszonemu już wiele miesięcy temu życzeniu Dominikanów, rozwiązania umowy użyczenia i przejęcia ww. Domu i Ośrodka od naszego Stowarzyszenia w całkowicie samodzielny zarząd i finansowanie Dominikanów, jako jego prawnego właściciela.

DEON.PL POLECA

Dziękujemy Dominikanom za wieloletnią współpracę przy Dziele Lednicy.

Wyrażamy nadzieję, że stosownie do zapewnień Dominikanów pozwoli to kontynuować dziedzictwo Ojca Jana W. Góry OP i Dzieło Lednicy, zgodnie z jego tradycją i tożsamością, a także wspólnie rozwijać Ruch Lednicki i Wspólnotę LEDNICA 2000.

Stowarzyszenie i jego członkowie na miarę swoich możliwości nadal pragną i będą wspierać działalność duszpasterską Dominikanów, w szczególności związaną z dziełem Lednicy, w tym organizację najbliższego i kolejnych Spotkań Młodych LEDNICA 2000.

Zachęcamy wszystkich do przyjeżdżania na Pola Lednickie i włączenia się w przygotowania do tegorocznego XXVII Spotkania Młodych LEDNICA 2000, które odbędzie się w dniu 3. czerwca na Polach Lednickich.

Dalsze informacje na temat Lednicy i Spotkań Lednickich będą publikowane na stronach https://www.lednica2000.pl i https://www.lednica.dominikanie.pl oraz w powiązanych z nimi mediach społecznościowych.

Andrzej Ranke

Sekretarz i Rzecznik Prasowy

Stowarzyszenia LEDNICA 2000 im. o. Jana W. Góry OP

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Oświadczenie Stowarzyszenia LEDNICA 2000 dotyczące lednickich Spotkań Młodych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.